5 najbolj odlikovanih afriških nogometašev

Številni ljubitelji nogometa se sprašujejo, kdo so najbolj odlikovani afriški nogometaši. Poleg svetovnega prvenstva je afriški nogometaš osvojil skoraj vse nogometne naslove. Vendar pa so nekateri afriški nogometaši osvojili več trofej kot njihovi afriški kolegi. Zanimivo bi bilo izvedeti, kateri afriški nogometaši so osvojili največ trofej.

Tukaj je torej pet najbolj odlikovanih afriških nogometašev v zgodovini.

1. Hossam Ashour – 39 trofej

(Fotografija Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images)

Največkrat nagrajeni igralec Afrike je pravzaprav drugi najbolj nagrajeni igralec na svetu, za Danijem Alvesom. Ime mu je Hossam Ashour.

Hossam je egiptovski nogometaš, ki je med letoma 2003 in 2024 igral kot vezist za Al Ahly in zbral več kot 290 nastopov.

Čeprav je za egiptovsko reprezentanco nastopil le štirinajstkrat, je skupno osvojil nič manj kot 39 trofej.

Osvojil je 13 naslovov prvaka Egipta, 4 egiptovske pokale, 10 egiptovskih superpokalov, 6 lig prvakov CAF, 1 pokal konfederacij CAF in 5 superpokalov CAF.

2. Hossam Hassan – 35 trofej

Hossam je nedvomno eden najbolj odlikovanih nogometašev na svetu. Njegova kariera je trajala 24 let, od 1984 do 2008. Če upoštevamo manjše trofeje, ima Hossam Hassan skupaj 41 naslovov. Vendar je bila večina turnirjev, ki jih je osvojil, odpovedanih. Ta seznam vsebuje pomembne trofeje, ki se igrajo še danes.

Egiptovski premier ligo je osvojil 11-krat z Al Ahlyjem in 3-krat z Zamalek SC. Hossam Hassan je osvojil 5 egiptovskih pokalov, 2 egipčanska superpokala, 5 pokalov konfederacij CAF, 2 trofeji lige prvakov CAF in 1 superpokal CAF. Z Al Ainom je enkrat osvojil tudi ligo UAE Pro League.

Z egiptovsko reprezentanco je Hassan osvojil tri naslove Afriškega pokala narodov, en Arabski pokal narodov (danes znan kot FIFA Arab Cup) in zlato medaljo na moškem nogometnem turnirju na Vseafriških igrah leta 1987.

Hossam Hassan je tudi najboljši strelec Egipta in tretji igralec z največ nastopi v mednarodnem nogometu.

3. Mohamed Aboutrika – 25 trofej

Ne moreš dolgo igrati za Al Ahly brez zbiranja trofej in Aboutrika je dokaz za to. Mohamed Aboutrika je nedvomno eden najbolj podcenjenih afriških nogometašev vseh časov in je večino svoje kariere igral v Egiptu pri Al Ahlyju.

Osvojil je 7 egiptovskih prvenstev, 5 trofej Lige prvakov CAF, 2 egiptovska pokala, 4 egiptovske superpokale, 4 superpokale CAF in dvakrat Afriški pokal narodov. Skupno je nekdanji napadalec v svoji karieri osvojil okoli 25 velikih naslovov.

4. Samuel Eto'o – 20 trofej

Samuel Eto'o je ena največjih legend afriškega nogometa, saj je osvojil skoraj vse nogometne trofeje.

Večino zmag je Eto'o dosegel z Barcelono, kjer je večkrat osvojil La Ligo in UEFA Ligo prvakov. Z reprezentanco Kameruna je osvojil tudi naslov Afriškega pokala narodov.

Samuel Eto'o ima impresivno trofejo, ki vključuje tri naslove UEFA Lige prvakov, tri naslove La Lige, dva naslova Copa del Rey, dva naslova Copa Catalunya in dva španska superpokala. V času, ko je bil pri milanskem Interju, je osvojil 1 naslov Serie A, 2 Coppa Italia, 1 italijanski superpokal in enkrat klubsko svetovno prvenstvo FIFA. S kamerunsko reprezentanco je Eto'o leta 2000 enkrat osvojil zlato olimpijsko medaljo in dvakrat Afriški pokal narodov.

5. Didier Drogba – 18 trofej

(Fotografija Mike Hewitt/Getty Images)

Čeprav Didier Drogba ni uspel osvojiti trofeje za reprezentanco, je v svoji klubski karieri osvojil številne naslove, s čimer je postal eden najbolj odlikovanih afriških nogometašev.

Didier Drogba je s Chelseajem osvojil štiri naslove Premier League, štiri FA Cups, tri Football League Cups, dva FA Community Shield in naslov UEFA Champions League. Ko je igral za Galatasaray, je osvojil Süper Lig, turški pokal in turški superpokal. Proti koncu kariere je Drogba leta 2018 s Phoenix Rising osvojil Zahodno konferenco (USL).