5 najbardziej ekscytujących meczów piłkarskich XXI wieku

Piłka nożna jest nadal najpopularniejszym sportem na świecie i ma miliardy fanów na całym świecie. Kiedy spojrzymy na ofertę w czołowych ligach, takich jak Bundesliga, rozgrywkach takich jak Liga Europy i na poziomie międzynarodowym, szybko staje się jasne, dlaczego.

Piłka nożna jest również popularna wśród wielu osób, ponieważ jest to świetny sport, na który można obstawiać zakłady. Dzięki temu fani mogą dodać więcej emocji do oglądanych gier i znaleźć nowy sposób na zbliżenie się do swojej ulubionej gry. Jest to szczególnie widoczne obecnie w USA, gdzie rozwojowi piłki nożnej jako sportu towarzyszą przepisy zezwalające na obstawianie zakładów sportowych w wielu stanach. Jeśli planujesz obstawiać piłkę nożną, pamiętaj, aby najpierw wyszukać w Internecie najlepsze strony z zakładami sportowymi online w USA, w których możesz się zarejestrować.

Kolejną dużą zaletą tego sportu dla fanów jest to, że zawsze są nowe mecze do obejrzenia i nowe nagłówki do przeczytania. XXI wiek był jak dotąd złotym wiekiem i ma do zaoferowania niesamowite gry. Ale które były najbardziej ekscytujące?

1. Liverpool x AC Milan – finał Ligi Mistrzów 2005

(Zdjęcie: Etsuo Hara/Getty Images)

Jeśli szukasz najnowocześniejszych gier XXI wieku, nie możesz przegapić tej gry. W finale Ligi Mistrzów w 21 roku Liverpool z angielskiej Premier League zmierzył się z AC Milanem z Serie A.

Na początku meczu za wielkiego faworyta uznawano zespół Mediolanu z takimi gwiazdami jak Cafu, Maldini, Kaká, Pirlo i Crespo. Dzięki golowi w pierwszej minucie Milan zdominował pierwszą połowę i objął pozornie niepodważalne prowadzenie 3:0. Wiele osób myślało, że po wyeliminowaniu drużyn w drugiej połowie mecz był już zakończony – ale to nie była prawda.

W imponujących sześciu minutach Liverpool strzelił dwa gole, a następnie rzut karny Xabiego Alonso wyrównał wynik. W tym czasie drużyna z Merseyside prowadziła, ale nie była w stanie wyłonić zwycięzcy i mecz zakończył się rzutami karnymi. Gdy Liverpool prowadził w rzutach karnych, Dudek obronił rzut karny Szewczenko. Dało to zwycięstwo drużynie angielskiej i zwieńczyło wielki powrót do zdrowia.

2. Barcelona x PSG – 2016/17 finału Ligi Mistrzów UEFA XNUMX/XNUMX

Ten mecz jest niewątpliwie jednym z najbardziej niezwykłych powrotów w piłce nożnej, a także jednym z najbardziej ekscytujących. PSG wygrało pierwszy mecz imponującym wynikiem 4:0. Jednak w rewanżu Barcelonie udało się odrobić czterobramkowy deficyt i wygrać mecz 6:1. To był ekscytujący mecz, w którym wystąpili imponujący Luis Suarez, Lionel Messi i Neymar, a zwycięskiego gola strzelił Sergi Roberto.

3. Manchester City x QPR – Premier League, 13 maja 2012

Ten mecz piłkarski na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich fanów piłki nożnej. Stawka przed meczem Man City i Queens Park Rangers była bardzo wysoka. Man City potrzebowało zwycięstwa, aby zdobyć swój pierwszy tytuł w Premier League, podczas gdy QPR chciało wygrać, aby uniknąć degradacji.

Przed przerwą QPR prowadziło 2:1 i wyglądało na to, że przekreślili nadzieje City na tytuł.

Jednak Edin Dzeko wyrównał dla Man City, gdy w 92. minucie wrócił do domu. Najważniejszy moment nadszedł, gdy Sergio Aguero strzelił gola w ostatnich chwilach meczu i dał Man City swój pierwszy tytuł Premier League.

4. Barcelona x Real Madryt – sezon La Liga 2010/11

Barça wyróżniała się w sezonie La Liga 2010/11, u szczytu ery Pepa Guardioli. W tym czasie Guardiola był zajęty prowadzeniem katalońskiego klubu do kilku trofeów pod jego rządami, podczas gdy José Mourinho zajmował ważne miejsce w Los Blanco. Choć Mourinho miał dobry start w Madrycie, wszystko skończyło się w tym meczu. Jednak niewielu spodziewałoby się wyniku 5:0 dla Barcelony i 0:0 dla Realu Madryt!

Barça była po prostu niegrywalna i cały czas wygrywała z Realem. Połączyli precyzyjne podania z siłą ataku i rozerwali madrycką drużynę. W pomocy Iniesta, Xavi i Busquets spisali się dla Barcelony bez zarzutu, a Messi był także w świetnej formie w ataku. David Villa również spisał się bardzo dobrze i strzelił tego wieczoru dwa gole.

5. Zambia x Wybrzeże Kości Słoniowej – Finał AFCON 2012

Finał Pucharu Narodów Afryki w 2012 r. był historią prawdziwej porażki. To prawdopodobnie sprawia, że ​​jest to jedna z najbardziej ekscytujących gier piłkarskich XXI wieku. Zambia cieszyła się turniejem, który przekroczył wszelkie szanse, ale wielu nie wierzyło, że pokona Wybrzeże Kości Słoniowej. W końcu jego przeciwnikami były światowe gwiazdy, takie jak Didier Drogba i Gervinho.

Dzięki wielkiej wewnętrznej sile i duchowi zespołowemu Zambia zwyciężyła po emocjonujących rzutach karnych. Drogba nie wykorzystał już rzutu karnego w emocjonującym meczu w regulaminowym czasie gry, wręczając swojej drużynie trofeum.

Doskonała defensywa Zambii powstrzymała Wybrzeże Kości Słoniowej przed dogrywką i doprowadziła do serii rzutów karnych. Co zaskakujące, wszystkie pierwsze 14 rzutów karnych zostało przyznanych, ale Gervinho ostatecznie przegrał z Wybrzeżem Kości Słoniowej. To pozwoliło Stoppila Sunzu zdobyć bramkę dla Zambii i zapewnić sobie zwycięstwo. Chociaż mecz Nigeria kontra Republika Południowej Afryki był ważnym meczem na AFCON 2019, po prostu nie można go porównać z tym pod względem dramatyzmu.