💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Parashikimi i Ligës së Premier Ligës Ruse nga Zenit vs Arsenal Tula nga LeagueLane

Data: E hënë, 14 shtator 2024
Fillon në orën 16:30 MB / 17:30 CET
Vendi: Gazprom Arena (Shën Petersburg).

Pas fitimit të titullit sezonin e kaluar, Gazprom Arena do të jetë dëshmitare e përplasjes mes Zenit dhe Arsenal Tula në një tjetër Premier League ruse këtë sezon.

Deri më tani, çdo ekip ka pasur gjashtë ndeshje këtë sezon. Me vetëm një humbje deri më tani, Zenit është në rrugën e duhur për një tjetër titull këtë sezon. Ata do të jenë në pjesën e pasme të një barazimi pa gola jashtë fushe kundër Lokomotiv Moskës.

Ndërkohë, Arsenal Tula rrëshqiti më tej në fund të tabelës. Skuadra ka vetëm 5 pikë në 6 ndeshjet e luajtura deri më tani, falë 1 fitore dhe 2 barazime në atë periudhë. Ata do ta bëjnë vizitën pas humbjes së planifikuar në shtëpi 2-1 ndaj Spartak Moskës.

Zenit vs Arsenal Tula kokë më kokë (h2h)

• Pritësi ka regjistruar shtatë nga nëntë fitore gjithsej.
  • Ndeshja e mëparshme solli një fitore 0-1 jashtë fushe për Zenit.
  • Të dyja skuadrat kanë shënuar tre nga pesë ndeshjet e fundit.
  • Vetëm një nga pesë ndeshjet e fundit përfundoi në barazim.
  • Nikoqirët kanë humbur vetëm një herë në gjashtë ndeshje në shtëpi.

Parashikimi i Zenit - Arsenal Tula

Zenit rrëshqiti nga kreu i tabelës kur seria e tyre e fitoreve prej katër ndeshjesh në fillim të sezonit u prish nga një humbje jashtë fushe ndaj Dynamo Moskës.

Duke humbur vetëm një ndeshje dhe duke qenë se janë rikthyer në rrugën e duhur që nga ndeshja e fundit, Luanët do të kenë avantazhin, të paktën në çdo gjysmë loje.

Megjithatë, Zeniters nuk janë në tabelën e tyre të rezultateve, pasi kanë shënuar vetëm 10 gola në ligë deri më tani. Mbrojtja e saj mbetet e paprekur me vetëm tre gola të pësuar në të njëjtën periudhë.

Arsenal Tula shënoi 6 gola dhe pranoi 8 në kthim, kështu që asnjë BTTS nuk do të jetë një opsion i përshtatshëm për bastorët së bashku me bakshish për më pak se 3,5 gola në nëntëdhjetë minuta.