Datum: četrtek, 22. oktober 2024
Začne se ob 17 po Veliki Britaniji / 55 po srednjeevropskem času
Prizorišče: Stade Maurice Dufrasne (Liège).

To bo ena najbolj pričakovanih tekem skupine D na koledarju skupinskega dela Lige Evropa v tej sezoni. Belgijska elektrarna se bo v tej sezoni pomerila s podprvakom škotske lige na Stade Maurice Dufrasne, da bi odprla svoj račun v skupinskem delu EL v tej sezoni.

Gostitelji bodo zaostajali za serijo sedmih tekem brez poraza po domačem remiju z 1:1 proti Club Bruggeju na prejšnjem obračunu Jupiler lige. Medtem bo Rangers gostoval po zmagi z 0:2 v gosteh nad Celticom in 13 tekmami brez poraza.

Standard Liege proti Rangers Head to Head (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Liege proti Rangers standardna napoved

Igra se pripravlja na spor v obeh ekipah z enakimi priložnostmi. Standard Liege ima domačo prednost, gostje pa lovijo zmago v gosteh proti škotskim prvakom Celticsom.

Ta zmaga v gosteh bi dvignila moralo igralcev na klopi Rangerja za naslednjo tekmo. Poleg tega so Gersi v nizu petih zmag v skupnem razporedu s tremi praznimi goli.

Belgijski kontingent se bo potrudil, da bo igra bolj fizična. Kljub temu lahko pričakujemo, da bodo varovanci Stevena Gerrarda v devetdesetih minutah ujeli gostitelje nepripravljene. Redsi bodo ob prednosti zaleta verjetno dosegli tudi gol na tekmi.

Zato bo BTTS verjetno služil stavnicam, da bodo zaslužile dostojne donose ob zrušitvi. Nasvet za gostujočo ekipo, naj zmaga s hendikepom +1, bo verjetno varnejša možnost, če se tekma zaradi tesne konkurence konča z remijem.