Kvalifikacije za evro
Datum: četrtek, 8. oktober 2024
Začetek ob 19:45 UK / 20:45 CET
Prizorišče: nacionalni stadion Toshe Proeski (Skopje).

Severna Makedonija je morala razdeliti plen na zadnjem srečanju z Gruzijo na UNL. Na zadnjih treh srečanjih svojega koledarja je neporažena z dvema zmagama, obe doma.

Kosovo se je na svojem zadnjem nastopu zelo mučilo, s štirimi porazi na zadnjih petih tekmah. Gostovali bodo po porazu doma z 1:2 na prejšnjem srečanju UNL.

Severna Makedonija z nizom brez poraza na koledarju išče zmago v polfinalu kvalifikacij za evropsko prvenstvo v tej sezoni. Kosovo se bo soočilo z neuspehom v igri, saj je padec forme na zadnjih tekmah privedel do niza petih tekem brez zmage na njihovem skupnem razporedu.

Medsebojni obračun Severna Makedonija proti Kosovu (h2h)

Ekipi se v zadnjih letih še nista srečali.

Severna Makedonija vs Kosovo Napoved

Severna Makedonija bo skušala nadgraditi svoj niz neporaženosti na svoji formi za naslednjo tekmo in si zagotoviti mesto v finalu kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Domačin izkoristi prednost domače igre in si zagotovi končno domačo zmago.

Poleg tega Kosovo ni najmočnejši tekmec na gostovanju. Z nizom petih tekem brez zaporednih zmag v koledarju se zdi, da obiskovalec ne bo delal velike škode v obisku nacionalne arene Toshe Proeski.

Poleg tega je tri od njegovih zadnjih petih tekem brez zmage odigral v gosteh in na zadnjih štirih tekmah na vseh velikih tekmovanjih je bil brez zmage. Na podlagi teh statističnih podatkov bo dvojna možnost v korist Severne Makedonije verjetno najboljša stava za igralce.

Domačin je v nizu treh zaporednih domačih zmag, a ima le eno prazno mrežo. Kosovo prav tako ni doseglo zadetka le na eni od zadnjih petih tekem. Poleg tega nam bo na tekmi prav prišel tudi namig več kot 1,5 zadetka ob polnem delu.