Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Lokacija: Anfield.

Ti dve ekipi imata odlično zgodovino in sta dve najboljši ekipi v PL od njene ustanovitve. In upajmo, da imata tudi ostro rivalstvo, ki sega že 20 let nazaj.º stoletja.

Vendar je bila sreča za obe ekipi v zadnjih letih različna. Čeprav se je rdečim uspelo povzpeti nazaj na vrh hriba v Angliji, se topničarji še vedno borijo za ohranitev statusa štirih najboljših možnosti.

Kampanjo 2024–21 sta obe ekipi začeli na najboljši način, z zmagama v prvih dveh krogih. To se bo zagotovo končalo vsaj za enega od dvojice, ki se bo v ponedeljek pomerila na Anfieldu.

Sodeč po ofenzivnem potencialu obeh moštev, odločenosti vseh, da si povrnejo njune dneve slave in navsezadnje čistem rivalstvu med obema ekipama, je pričakovati hud spopad z zadetki.

Liverpool proti Arsenalu: dvoboj (h2h)

• Nazadnje, ko sta se pomerila na igrišču, so varovanci Mikela Artete zabeležili zmago po enajstmetrovkah v FA Community Shieldu. Ta poraz je zagotovo prizadel Jurgena Kloppa in njegove ljudi.
  • Pred tem so topničarji tega tekmeca premagali v prvenstvu, v zadnji fazi prejšnje sezone. Tako je postala ena redkih ekip, ki je v pretekli sezoni premagala Redse.
  • Na Anfieldu so gostitelji v nizu štirih zmag.
  • Pravzaprav je minilo že 12 let, odkar so gostje tu zmagali.

Liverpool proti Arsenalu: Napoved

Kloppovi varovanci so v zadnjem krogu v gosteh slavili z 2:0, pri Chelseaju. To je bila zmaga, ki je rdečim dvignila samozavest, saj so bili na gostovanjih (v zadnjem času so imeli nekaj težav v gosteh) in tudi proti ekipi najboljših štirih.

Varovanci Artete so medtem zabeležili domačo zmago nad West Hamom z 2:1. Pravzaprav so v nizu osmih zmag, zmagali pa so tudi deset od zadnjih enajstih tekem.

Prav tako so v zadnjih dveh urah premagali Kloppove moške in si prejšnji mesec proti njim zagotovili pokal (Community Shield). Tudi topničarji so v nizu treh zmag, pri čemer je bil zadnji niz proti Leicestru.

Redsi so bili zadnji dve leti najboljša ekipa v državi in ​​so odločeni, da letos ubranijo naslov. Imajo tudi odličen rezultat h2h proti temu nasprotniku na tem stadionu.

Pravzaprav so šestkratni evropski prvaki v nizu štirih zmag na tem igrišču in so tudi neporaženi doma zadnjih osem let proti tej nasprotnici.

Seveda pričakujte burno srečanje med vama. Nobena ekipa ne mara igrati obrambe in to bi morala biti devetdesetminutna poslastica za vsakogar, ki uživa v polnem napadu.

Ta ponedeljek pričakujte festival golov.

Liverpool proti Arsenalu: stavni nasveti

• Obe ekipi bosta dosegli rezultat 1,70 (7/10)