Datum: ponedeljek, 28. september 2024
Začetek ob 18 UK
Lokacija: Guldfageln Arena, Kalmar.

Z bojem borcev se v ponedeljek končuje 22. krog švedskega Allsvenskana.

Eden glavnih kandidatov za izpad v tej sezoni, Kalmar FF, pozdravlja Varbergs, v upanju, da si zagotovi tri točke in se pomakne iz rdeče cone. Glede na nedavno formo njihovih nasprotnikov to ne bi bilo veliko presenečenje.

Varbergs je izgubil zadnji dve tekmi Allsvenskana in skupno prejel pet golov. Kar zadeva kvalifikacije, so v nekoliko bolj udobni coni, vendar bi lahko nekaj zaporednih porazov precej otežilo stvari.

Kalmar proti Varbergsu medsebojno

Zanimivo je, da sta se ti dve ekipi doslej srečali le enkrat. Prvi medsebojni obračun se je zgodil v tej sezoni v Allsvenskanu, ko je bil Varbergs gostitelj in zmagal z 1-0 FT. Ta tekma je bila odigrana v začetku julija, edini strelec pa je bil Adama Fofana v 78. minuti.

Kalmar proti Varbergs napoved

Kalmar FF je na zadnjih štirih tekmah Allsvenskana zbral pet točk, kar je po njihovih standardih dobro. Niz zmag je bil dokončno prekinjen prejšnji teden z zmago v gosteh nad IFK Goteborg z 2-1.

Znova je rešil Isak Magnusson, ki je poskrbel za zmagoviti gol. Kar zadeva domače nastope, Kalmar FF beleži katastrofalne rezultate. Izgubil je šest od zadnjih devetih tekem, brez zmage.

Iskreno povedano, ne vidimo scenarija, po katerem bi se tej ekipi uspelo izogniti izpadu v preostalih devetih krogih.

Kar zadeva nasprotnika, so Varbergi v slabem stanju: v ta obračun so vstopili po zaporednem porazu proti Helsingborgu in Falkenbergu.

Ne smemo pa pozabiti na neverjeten niz pred tem nizom porazov. Varbergs je zapored premagal Orebro, Sirius in Mjallbyja ter dosegel sedem golov. Mislimo, da ne bodo zamudili tekme v Kalmarju.