Švedska – Allsvenskan
Datum: ponedeljek, 19. oktober 2024
Začetek ob 18:00 UK / 19:00 CET
Prizorišče: Tele2 Arena (Stockholm).

Ko se srečata dve najboljši ekipi Allsvenskan prejšnje sezone, pričakujte nič manj kot akcijske navijačice, pri čemer bosta obe ekipi verjetno odstopili od obrambe v devetdesetih minutah.

Medsebojni dvoboj Djurgården proti Malmo (h2h)

• Domačin je zabeležil tri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Le eno od zadnjih desetih srečanj se je končalo z remijem.
  • Obe ekipi sta zadeli le na eni od zadnjih sedmih tekem.
  • Gostitelji so doma neporaženi že tri tekme.
  • Prejšnji obračun je modrim prinesel domačo zmago z 1:0.

Djurgarden proti Malmo Napoved

Zmagoviti niz Djurgaardensa na skupnem razporedu se je podaljšal na četrto tekmo, ko je zadnjič v ligi remiziral proti Hammarbyju z 1:1. Poleg tega je domača ekipa na zadnjih petih tekmah brez zmage, vključno z dvema porazoma.

Branilci naslova so to sezono trpeli in njihov padec v formi se verjetno odraža v njihovem srečanju s podprvakom prejšnje sezone v ligi. Še vedno pa so zadovoljni z 32 doseženimi in 25 prejetimi goli v zameno za 22 nastopov.

Na drugi strani ima Malmoe na ligaškem koledarju niz štirih tekem brez poraza. Ekipa prihaja z zmago 0-4 v gosteh nad Kalmarjem na zadnji tekmi. Poleg tega bosta dve zaporedni zmagi ob koncu akcije dvignili tudi moralo igralcev na gostovanju.

Čeprav sta obe ekipi veliki imeni, v Stockholmu ne moremo pričakovati visokega zadetka. Glede na formo obeh ekip v dosedanji sezoni bodo na tekmi verjetno padli manj kot 3 goli. Namig za manj kot 3,5 gola bo verjetno najboljša stava za igralce na tekmi.