Angleška Premier League
Datum: sobota, 31. oktober 2024
Začetek ob 15:00 UK / 16:00 CET
Lokacija: Turf Moor (Burnley).

Chelsea je težko začel sezono, vendar se splača zmagati na sobotnem obračunu angleške Premier lige proti Burnleyju.

Modri ​​prihajajo po odmevni zmagi s 4:0 v Krasnodarju in prekinili niz treh zaporednih remijev v vseh tekmovanjih.

Za Franka Lamparda bo spodbudno, da se bo Hakim Ziyech končno vpisal med strelce in da bosta Timo Werner in Christian Pulisic združila zmago v Rusiji.

Chelsea je prejšnji teden premagal Manchester United v Premier League in bo iskal svojo tretjo zmago v sezoni v 7 poskusih.

Burnley je senca tistega, kar je bil prej, in so ga ujeli na napačni strani mize, saj je do zdaj remiziral na 5 tekmah.

Prejšnji teden so izgubili z 1-0 proti Spursom in to še enkrat poudarja njihove težave pri točkovanju. Chris Wood manjka in je doslej dosegel le 1 gol, medtem ko drugi napadalci Ashley Barnes, Jay Rodriguez in Michael Vydra v tej sezoni še niso dosegli zadetka.

Zato imajo Modri ​​nizko ceno 1,50 za zmago na Turf Moorju, medtem ko lahko gostje stavijo na 5,50.

Medsebojni obračun med Burnleyjem in Chelseajem

Med tema dvema ekipama je bilo od leta 12 2009 srečanj v Premier League in Chelsea ima odličen rekord, saj jih je osvojil 8. Burnleyju je uspelo zmagati le enkrat, medtem ko so 3 zastali.

V lanski tekmi so modri dobili obe tekmi, s 3-0 na Bridgeu in s 4-2 na Turf Mooru.

V zadnjih 6 neposrednih obračunih je bilo več kot 2,5 zadetka.

In končno, Chelsea je zmagal 5 in remiziral na zadnjih 6 gostovanjih na tem stadionu.

Napoved Burnley proti Chelsea

Z odličnim rezultatom h2h in odlično formo doseganja zadetkov na njegovi strani ne bi smel gledati dlje kot na sobotno zmago modrih. Varovanci Franka Lamparda imajo nekaj težav v obrambi, a bi se morali dobro spopasti z ofenzivno enoto, ki je v tej sezoni dosegla le 1 gol.

Poleg dobrih možnosti za modre na klopi in če se bo Lampard odločil spočiti Wernerja, se to odpira priložnost za mlado Tammy Abraham ali Olivierja Girouda, prav tako pa velja tudi za Kaija Havertza, ki ima skoraj podobno zamenjavo v Pulisicu. . ali Mason Mount.

Vidimo lahko tudi, da se igre, v katerih sodeluje Chelsea, začnejo v drugem polčasu in da je 5 od 6 golov v gosteh v tej sezoni padlo v zadnjih 45 minutah igre, zato je več kot 1,5 gola v drugem polčasu dober odboj.