UEFA Liga Evrope
Datum: četrtek, 29. oktober 2024
Začetek ob 21:00 UK / 22:00 CET
Prizorišče: Stadion Luči.

Rdeči so absolutni favoriti za vrh skupine D in so upravičili oznako najboljših in akcijo odprli visoko. Zdaj se je povzpel na vrh lestvice in lahko z novo četrtkovo zmago naredi pomemben korak proti izločilnim bojem.

Zadnje čase so predvsem doma v neustavljivi formi. Po drugi strani pa Les Rouches niso le začeli svojega zaporednega niza v Evropski ligi s porazom, ampak so končali tudi na dnu lestvice.

Poleg tega so bili tudi nedosledni s svojimi predstavami. Očitno Benfica upa, da bo izkoristila prednost na Estádio da Luz.

Benfica proti Standard Liege: ena na ena (h2h)

• Ti dve ekipi se srečata prvič.

Benfica proti Standard Liege: Napoved

Varovanci Jorgeja Jesusa so v zadnjem krogu v Evropi proti Lechu zmagali v gosteh z 2:4. Medtem so varovanci Philippa Montaniera doma izgubili z 0:2 proti Rangersom.

Kot kaže, imajo Redsi v četrtek veliko prednost. V skupni razvrstitvi so v nizu šestih zmag, zmagali pa so tudi na 12 od prejšnjih 14 tekem. V nadaljevanju so neporaženi tudi na 21 od zadnjih 25 tekem.

Upoštevajte tudi, da so dosegli dva ali več golov na 16 od prejšnjih 20 tekem. In doma so zmagali na devetih od prejšnjih desetih tekem in dosegli dva ali več golov na desetih od zadnjih enajstih tekem tukaj.

Na drugi strani njihovi nasprotniki sledijo nizu treh tekem brez zmag in dveh ali več prejetih golov na zadnjih dveh tekmah. V gosteh so izgubili štiri od prejšnjih osmih tekem in prav tako niso uspeli zmagati na 12 od 19 tekem v gosteh.

Ob upoštevanju te statistike je očitno, da je Benfica favorit za lahko zmago ta četrtek.

Benfica proti Standard Liege: stavni nasveti

• Benfica -1,5 azijski hendikep pri 1,70 (7/10).