5 visvairāk dekorētie Āfrikas futbolisti

Daudzi futbola fani brīnās, kuri ir visvairāk izrotātie Āfrikas futbolisti. Papildus Pasaules kausam kāds Āfrikas futbolists ir izcīnījis gandrīz visus futbola titulus. Tomēr daži Āfrikas futbolisti ir izcīnījuši vairāk trofeju nekā viņu Āfrikas kolēģi. Būtu interesanti uzzināt, kuri Āfrikas futbolisti ir izcīnījuši visvairāk trofeju.

Tātad, šeit ir pieci visvairāk dekorēti Āfrikas futbolisti vēsturē.

1. Hosams Ašurs – 39 trofejas

(Foto Robijs Džejs Barrats – AMA / Getty Images)

Āfrikas visvairāk apbalvotais spēlētājs patiesībā ir otrais visvairāk apbalvotais spēlētājs pasaulē pēc Dani Alves. Viņu sauc Hosams Ašūrs.

Hosams ir ēģiptiešu futbolists, kurš no 2003. līdz 2024. gadam spēlēja kā pussargs Al Ahly komandā, aizvadot vairāk nekā 290 spēles.

Lai gan viņš Ēģiptes izlasē spēlēja tikai četrpadsmit reizes, kopumā viņš izcīnīja ne mazāk kā 39 trofejas.

Viņš ir izcīnījis 13 Ēģiptes Premjerlīgas titulus, 4 Ēģiptes kausus, 10 Ēģiptes Superkausus, 6 CAF Čempionu līgas, 1 CAF Konfederāciju kausa un 5 CAF Superkausus.

2. Hosams Hasans – 35 trofejas

Hosams neapšaubāmi ir viens no visvairāk dekorētajiem futbolistiem pasaulē. Viņa karjera ilga 24 gadus, no 1984. līdz 2008. gadam. Ņemot vērā nelielas trofejas, Hosam Hasanam kopā ir 41 tituls. Tomēr lielākā daļa viņa uzvarēto turnīru tika atcelti. Šajā sarakstā ir svarīgas trofejas, kuras joprojām tiek izspēlētas šodien.

Viņš 11 reizes uzvarēja Ēģiptes Premjerlīgā ar Al Ahly un 3 reizes ar Zamalek SC. Hosams Hasans ir ieguvis 5 Ēģiptes kausus, 2 Ēģiptes Superkausus, 5 CAF Konfederāciju kausus, 2 CAF Čempionu līgas trofejas un 1 CAF Superkausu. Viņš arī ar Al Ain vienreiz uzvarēja AAE Pro līgā.

Ar Ēģiptes izlasi Hasans izcīnīja trīs Āfrikas Nāciju kausa titulus, vienu Arābu Nāciju kausu (tagad pazīstams kā FIFA Arābu kauss) un zelta medaļu vīriešu futbola turnīrā 1987. gada Āfrikas spēlēs.

Hosams Hasans ir arī Ēģiptes labākais vārtu guvējs un trešais futbolists, kurš spēlēja visvairāk mačos.

3. Mohameds Aboutrika – 25 trofejas

Al Ahly sastāvā nevar spēlēt ilgi, nevācot trofejas, un Aboutrika ir tam pierādījums. Mohameds Aboutrika neapšaubāmi ir viens no visu laiku nenovērtētākajiem Āfrikas futbolistiem un lielāko daļu savas karjeras spēlēja Ēģiptē ar Al Ahly.

Viņš ir ieguvis 7 Ēģiptes čempionātus, 5 CAF Čempionu līgas trofejas, 2 Ēģiptes kausus, 4 Ēģiptes Superkausus, 4 CAF Superkausus un Āfrikas Nāciju kausu divas reizes. Kopumā bijušais uzbrucējs savā karjerā izcīnīja aptuveni 25 galvenos titulus.

4. Samuels Eto'o – 20 trofejas

Semjuels Eto ir viena no lielākajām Āfrikas futbola leģendām, kas ir ieguvusi gandrīz visas futbola trofejas.

Lielāko daļu Eto uzvaru guva Barselonā, kur viņš vairākas reizes uzvarēja La Liga un UEFA Čempionu līgā. Ar Kamerūnas valstsvienību viņš izcīnīja arī Āfrikas Nāciju kausa titulu.

Semjuelam Eto ir iespaidīga trofeju lieta, kas ietver trīs UEFA Čempionu līgas titulus, trīs La Liga titulus, divus Reja kausa titulus, divus Katalonijas kausa titulus un divus Spānijas Superkausus. Milānas Inter komandā viņš vienu reizi ieguva 1 A sērijas titulu, 2 Coppa Italia, 1 Itālijas Superkausu un FIFA klubu Pasaules kausu. Ar Kamerūnas valstsvienību Eto 2000. gadā vienu reizi izcīnīja olimpisko zelta medaļu un divas reizes izcīnīja Āfrikas Nāciju kausu.

5. Didjē Drogbā – 18 trofejas

(Maika Hjūita/Getty Images foto)

Lai gan Didjē Drogbā neizdevās izcīnīt trofeju valstsvienībai, viņš savā klubu karjerā ieguva daudzus titulus, padarot viņu par vienu no visvairāk apbalvotajiem Āfrikas futbolistiem.

Didjē Drogbā ar Chelsea izcīnīja četrus Premjerlīgas titulus, četrus FA kausus, trīs Futbola līgas kausus, divus FA Community Shields un UEFA Čempionu līgas titulu. Spēlējot Galatasaray komandā, viņš uzvarēja Süper Lig, Turcijas kausu un Turcijas Superkausu. Tuvojoties savas karjeras beigām, Drogbā 2018. gadā uzvarēja Rietumu konferencē (USL) ar Fīniksas Rising komandu.