Az 5 legdíszítettebb afrikai futballista

Sok futballrajongó kíváncsi arra, hogy kik a legdíszítettebb afrikai futballisták. A világbajnokságon kívül szinte minden futballbajnoki címet megnyert egy afrikai futballista. Egyes afrikai futballisták azonban több trófeát nyertek, mint afrikai társaik. Érdekes lenne megtudni, mely afrikai futballisták nyertek a legtöbb trófeát.

Íme tehát a történelem öt legjobban kitüntetett afrikai labdarúgója.

1. Hossam Ashour – 39 trófea

(Fotó: Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images)

Afrika legtöbbet kitüntetett játékosa valójában Dani Alves után a második legtöbbet kitüntetett játékos a világon. A neve Hossam Ashour.

Hossam egy egyiptomi labdarúgó, aki 2003 és 2024 között az Al Ahly középpályásaként játszott, és több mint 290 meccsen lépett pályára.

Bár az egyiptomi válogatottban mindössze tizennégyszer szerepelt, összesen nem kevesebb, mint 39 trófeát nyert.

13 egyiptomi bajnoki címet, 4 egyiptomi kupát, 10 egyiptomi szuperkupát, 6 CAF Bajnokok Ligáját, 1 CAF Konföderációs Kupát és 5 CAF Szuperkupát nyert.

2. Hossam Hassan – 35 trófea

Hossam vitathatatlanul az egyik legjobban kitüntetett futballista a világon. Karrierje 24 évig tartott, 1984-től 2008-ig. A kisebb trófeákat figyelembe véve Hossam Hassan összesen 41 címe van. Az általa megnyert versenyek többségét azonban törölték. Ez a lista olyan fontos trófeákat tartalmaz, amelyeket még ma is kijátszanak.

Az Al Ahly csapatával 11-szer, a Zamalek SC-vel háromszor nyerte meg az egyiptomi bajnokságot. Hossam Hassan 3 Egyiptomi Kupát, 5 Egyiptomi Szuperkupát, 2 CAF Konföderációs Kupát, 5 CAF Bajnokok Ligája trófeát és 2 CAF Szuperkupát nyert. Egyszer megnyerte az Egyesült Arab Emírségek Pro Ligáját is az Al Ainnel.

Az egyiptomi válogatottal Hasszán három Afrikai Nemzetek Kupa címet, egy Arab Nemzetek Kupát (jelenleg FIFA Arab Kupa néven ismert) és egy aranyérmet nyert a férfi labdarúgótornán az 1987-es Afrikai Játékokon.

Hossam Hassan egyben Egyiptom gólkirálya és a harmadik legtöbb válogatott játékos a nemzetközi futballban.

3. Mohamed Aboutrika – 25 trófea

Nem játszhatsz sokáig az Al Ahly színeiben trófeák gyűjtése nélkül, és Aboutrika is ezt bizonyítja. Mohamed Aboutrika kétségtelenül minden idők egyik leginkább alulértékelt afrikai labdarúgója, és karrierje nagy részét Egyiptomban játszotta az Al Ahly csapatában.

7 egyiptomi bajnokságot, 5 CAF Bajnokok Ligája trófeát, 2 Egyiptomi Kupát, 4 Egyiptomi Szuperkupát, 4 CAF Szuperkupát és 25 Afrikai Nemzetek Kupát nyert. A korábbi csatár összesen mintegy XNUMX fő címet nyert pályafutása során.

4. Samuel Eto'o – 20 trófea

Samuel Eto'o az afrikai futball egyik legnagyobb legendája, szinte minden trófeát megnyert a futballban.

Eto'o legtöbb győzelmét a Barcelonával szerezte, ahol többször megnyerte a La Ligát és az UEFA Bajnokok Ligáját. A kameruni válogatottal Afrika Kupa címet is nyert.

Samuel Eto'o-nak van egy lenyűgöző trófeatartója, amely három UEFA Bajnokok Ligája címet, három La Liga címet, két Király-kupa címet, két Catalunya-kupát és két Spanyol Szuperkupát tartalmaz. Az Inter Milannál eltöltött ideje alatt 1 Serie A címet, 2 olasz kupát, 1 olasz szuperkupát és FIFA klubvilágbajnokságot nyert egyszer. A kameruni válogatottal Eto'o 2000-ben egyszer olimpiai aranyérmet, kétszer pedig Afrikai Kupát nyert.

5. Didier Drogba – 18 trófea

(Fotó: Mike Hewitt/Getty Images)

Bár Didier Drogbának nem sikerült trófeát nyernie a válogatottban, klubkarrierje során számos címet nyert, így az egyik legjobban kitüntetett afrikai futballista lett.

Didier Drogba négy Premier League-címet, négy FA-kupát, három labdarúgó-ligakupát, két FA Community Shieldet és egy UEFA-bajnoki címet nyert a Chelsea-vel. Amikor a Galatasarayban játszott, megnyerte a Süper Liget, a Török Kupát és a Török Szuperkupát. Pályafutása vége felé Drogba 2018-ban megnyerte a Nyugati Konferenciát (USL) a Phoenix Risinggel.