💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

Ζενίτ εναντίον Άρσεναλ Τούλα Πρόβλεψη για την Premier League Ρωσίας από την LeagueLane

Ημερομηνία: Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2024
Έναρξη στις 16:30 ΗΒ / 17:30 CET
Τόπος διεξαγωγής: Gazprom Arena (Αγία Πετρούπολη).

Μετά την κατάκτηση του τίτλου την περασμένη σεζόν, η Gazprom Arena θα παρακολουθήσει τη σύγκρουση μεταξύ της Ζενίτ και της Άρσεναλ Τούλα σε μια ακόμη ρωσική Premier League αυτή τη σεζόν.

Με διαφορά κάθε ομάδα είχε έξι παιχνίδια αυτή τη σεζόν. Με μία μόνο ήττα μέχρι στιγμής, η Ζενίτ βρίσκεται σε καλό δρόμο για έναν ακόμη τίτλο αυτή τη σεζόν. Θα είναι στο πίσω μέρος της εκτός έδρας ισοπαλίας χωρίς γκολ κόντρα στη Λοκομοτίβ Μόσχας.

Εν τω μεταξύ, η Άρσεναλ Τούλα γλίστρησε ακόμα πιο κάτω στον πίνακα. Η ομάδα έχει μόλις 5 βαθμούς σε 6 παιχνίδια που έχει παίξει μέχρι στιγμής, χάρη σε 1 νίκη και 2 ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Θα πραγματοποιήσουν την επίσκεψη μετά την προγραμματισμένη εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σπαρτάκ Μόσχας.

Ζενίτ - Άρσεναλ Τούλα αντιμέτωπη (ω. 2 ώρες)

• Ο οικοδεσπότης έχει σημειώσει επτά από τις εννέα συνολικά νίκες.
  • Η προηγούμενη αναμέτρηση έφερε εκτός έδρας νίκη με 0-1 για τη Ζενίτ.
  • Και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους.
  • Μόνο ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια έληξε ισόπαλο.
  • Οι γηπεδούχοι έχουν χάσει μόλις μία φορά σε έξι εντός έδρας παιχνίδια.

Πρόβλεψη Ζενίτ - Άρσεναλ Τούλα

Η Ζενίτ γλίστρησε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα όταν η σειρά των τεσσάρων συνεχόμενων νικών της στην αρχή της σεζόν εκτροχιάστηκε από την εκτός έδρας ήττα της από τη Ντιναμό Μόσχας.

Έχοντας χάσει μόνο ένα παιχνίδι και δεδομένου ότι έχουν επιστρέψει στην πορεία ισόπαλοι από το τελευταίο παιχνίδι, τα Lions θα έχουν το πλεονέκτημα, τουλάχιστον σε οποιοδήποτε μισό του αγώνα.

Ακόμα κι έτσι, οι Ζενίτερς δεν είναι στον βαθμολογικό πίνακα τους, έχοντας σημειώσει μόλις 10 γκολ στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής. Η άμυνά της παραμένει ανέπαφη με μόλις τρία γκολ που δέχτηκε την ίδια περίοδο.

Η Άρσεναλ Τούλα σημείωσε 6 γκολ και δέχθηκε 8 σε αντάλλαγμα, επομένως κανένα BTTS δεν θα είναι η κατάλληλη επιλογή για παίκτες μαζί με φιλοδώρημα για λιγότερο από 3,5 γκολ σε ενενήντα λεπτά.