šŸ’”Direktan izvor sa LEAGUELANE.com. Za dnevne profitabilne savjete posjetite njihov link PREMIUM PREDICTIONS.

Engleska Premijer liga
Datum: subota 31
Počinje u 15:00 UK / 16:00 CET
Lokacija: Turf Moor (Burnley).

Chelsea je imao težak početak sezone, ali je vrijedan pobjede u subotnjem okrŔaju engleske Premijer lige u Burnleyju.

Plavi dolaze od uvjerljive pobjede od 4-0 u Krasnodaru i zavrŔavaju niz od tri uzastopna remija u svim takmičenjima.

Za Franka Lamparda će biti ohrabrujuće da Hakim Ziyech konačno ima svoje ime u zapisniku i da se Timo Werner i Christian Pulisic udruže kako bi upotpunili pobjedu u Rusiji.

Čelsi je pobedio Mančester junajted proÅ”le nedelje u Premijer ligi i tražiće treću pobedu u sezoni u 7 pokuÅ”aja.

Burnley je sjena onoga Å”to je bio proÅ”le sezone i uhvaćen je na pogreÅ”noj strani tabele, remizirajući u 5 utakmica do sada.

Izgubili su 1-0 od Spursa proŔle sedmice i ovo joŔ jednom naglaŔava njihove probleme u bodovnom odjelu. Chris Wood je podbacio i postigao je samo 1 gol do sada, dok drugi napadači Ashley Barnes, Jay Rodriguez i Michael Vydra joŔ nisu postigli gol ove sezone.

Zbog toga Plavi imaju nisku cijenu od 1,50 za pobjedu na Turf Mooru, dok gosti mogu kupiti 5,50.

Burnley vs Chelsea Uporedno

Bilo je 12 susreta Premijer lige između ova dva tima od 2009. godine i Chelsea ima odličan rekord od 8 pobjeda. Burnley je uspio samo jednom pobijediti, dok 3 stagniraju.

U proŔlosezonskoj utakmici, Plavi su pobijedili u obje utakmice, 3-0 na Bridžu i 4-2 na Turf Mooru.

U zadnjih 6 direktnih mečeva bilo je viŔe od 2,5 gola.

I konačno, Chelsea je pobijedio 5 i remizirao joŔ jedan u posljednjih 6 gostovanja na ovom stadionu.

Burnley vs Chelsea Prognoza

Sa odličnim h2h rekordom i odličnom formom za golove na svojoj strani, on ne bi trebao tražiti dalje od pobjede Plavih u subotu. Ljudi Franka Lamparda imaju problema u odbrambenom dijelu, ali bi trebali dobro da se nose sa ofanzivnom jedinicom koja je postigla samo 1 gol ove sezone.

Pored dobrih opcija za Plave na klupi i ako Lampard odluči da odmori Wernera, ovo otvara priliku za mlade Tammy Abraham ili Oliviera Girouda, a to je slučaj i za Kaija Havertza koji ima skoro sličnu zamjenu u PuliÅ”iću. ili Mason Mount.

Također možemo vidjeti da su utakmice koje uključuju Chelsea otvorene u drugom poluvremenu i 5 od 6 golova koje su dali u gostima ove sezone je postignuto u posljednjih 45 minuta igre i stoga je viÅ”e od 1,5 gola u drugom poluvremenu dobar pomak.