????Прамая крыніца з LEAGUELANE.com. Для штодзённых прыбытковых парад перайдзіце па іх спасылцы ПРАГНОЗЫ ПРЕМІУМ.

22-і тур шведскага Allsvenskan завяршаецца ў панядзелак бітвай байцоў.

Адзін з галоўных кандыдатаў на вылет у гэтым сезоне, Кальмар ФФ, вітае Варбергса, спадзеючыся атрымаць тры ачкі і выйсці з чырвонай зоны. Гэта не было б вялікім сюрпрызам, улічваючы нядаўнюю форму іх супернікаў.

Varbergs прайграў дзве апошнія гульні Allsvenskan і ў агульнай складанасці прапусціў пяць галоў. Яны знаходзяцца ў крыху больш камфортнай зоне, што тычыцца кваліфікацыі, але пара паражэнняў запар можа значна ўскладніць сітуацыю.

Кальмар супраць Варбергса адзін да аднаго

Цікава, што гэтыя дзве каманды сустракаліся пакуль толькі аднойчы. Першая асабістая сустрэча адбылася ў гэтым сезоне ў Алсвенскане, калі Варбергс быў гаспадаром і выйграў гульню з лікам 1-0 FT. Той матч быў згуляны ў пачатку ліпеня, і адзіным голам забіў Адама Фофана на 78-й хвіліне.

Кальмар супраць Варбергса Прагноз

Kalmar FF назапашвае пяць ачкоў у апошніх чатырох гульнях Allsvenskan, што лічыцца добрым па іх мерках. На мінулым тыдні бяспройгрышная серыя была нарэшце перапынена выязной перамогай над ІФК Гётэборг з лікам 2-1.

Ісак Магнусан зноў быў выратавальнікам, забяспечыўшы пераможны гол. Калі справа даходзіць да хатніх выступаў, Kalmar FF дае катастрафічныя вынікі. Прайграў шэсць з апошніх дзевяці гульняў, не выйграўшы ніводнай.

Шчыра кажучы, мы не бачым сцэнарыя, пры якім гэтай камандзе ўдасца пазбегнуць вылету ў астатніх дзевяці турах.

Што да саперніка, то Варбергі знаходзяцца ў кепскім стане: яны ўступаюць у гэтую сустрэчу пасля паражэнняў ад Хельсінгборга і Фалькенберга паслядоўна.

Але мы не павінны забываць неверагодную серыю перад гэтай серыяй паражэнняў. Варбергс паслядоўна перамог Эрэбра, Сірыус і М'ялбі, забіўшы сем галоў. Мы не думаем, што яны прапусцяць гульню ў Кальмары.