5 найбільш титулованих африканських футболістів

Багатьох футбольних уболівальників цікавить, хто є найбільш титулованими африканськими футболістами. Крім Чемпіонату світу, африканський футболіст вигравав майже всі футбольні титули. Однак деякі африканські футболісти виграли більше трофеїв, ніж їхні африканські колеги. Було б цікаво дізнатися, хто з африканських футболістів виграв найбільше трофеїв.

Отже, ось п’ять африканських футболістів з найбільшою кількістю титулів в історії.

1. Хоссам Ашур – 39 трофеїв

(Фото Роббі Джея Барратта – AMA / Getty Images)

Найбільш титулований гравець Африки насправді є другим за кількістю титулів гравцем у світі після Дані Алвеса. Його ім'я Хоссам Ашур.

Хоссам — єгипетський футболіст, який грав на позиції півзахисника за «Аль-Ахлі» з 2003 по 2024 роки, зіграв понад 290 матчів.

Хоча він зіграв лише чотирнадцять разів за збірну Єгипту, загалом він виграв не менше 39 трофеїв.

Він виграв 13 титулів Прем'єр-ліги Єгипту, 4 Кубка Єгипту, 10 Суперкубків Єгипту, 6 Ліг чемпіонів CAF, 1 Кубок конфедерацій CAF і 5 Суперкубків CAF.

2. Хоссам Хасан – 35 трофеїв

Хоссам, мабуть, є одним із найбільш титулованих футболістів у світі. Його кар'єра тривала 24 роки, з 1984 по 2008 рік. З урахуванням дрібних трофеїв у Хоссама Хасана всього 41 титул. Однак більшість турнірів, які він виграв, були скасовані. Цей список містить важливі трофеї, які все ще розігруються.

Він 11 разів вигравав Прем'єр-лігу Єгипту з «Аль-Ахлі» і 3 рази з «Замалек». Хоссам Хассан виграв 5 Кубків Єгипту, 2 Суперкубки Єгипту, 5 Кубків конфедерацій CAF, 2 трофеї Ліги чемпіонів CAF і 1 Суперкубок CAF. Він також один раз виграв Про Лігу ОАЕ з Аль-Айном.

У складі національної збірної Єгипту Хассан виграв три титули Кубка африканських націй, один Кубок арабських націй (тепер відомий як Арабський кубок ФІФА) і золоту медаль у чоловічому футбольному турнірі на Всеафриканських іграх 1987 року.

Хоссам Хассан також є найкращим бомбардиром Єгипту та третім гравцем за кількістю зустрічей у міжнародному футболі.

3. Мохамед Оутріка – 25 трофеїв

Ви не можете довго грати за Аль-Ахлі, не збираючи трофеїв, і Aboutrika тому підтвердження. Мохамед Аутріка, безсумнівно, є одним із найбільш недооцінених африканських футболістів усіх часів і більшу частину своєї кар’єри грав у Єгипті за Аль-Ахлі.

Він виграв 7 чемпіонатів Єгипту, 5 трофеїв Ліги чемпіонів CAF, 2 Кубки Єгипту, 4 Суперкубки Єгипту, 4 Суперкубки CAF і двічі Кубок африканських націй. Всього за свою кар'єру колишній форвард виграв близько 25 великих титулів.

4. Самюель Ето'О – 20 трофеїв

Самуель Ето'О є однією з найбільших легенд африканського футболу, він виграв майже всі футбольні трофеї.

Більшість перемог Ето'О здобув з "Барселоною", де він кілька разів вигравав Ла Лігу та Лігу чемпіонів УЄФА. Він також виграв Кубок африканських націй зі збірною Камеруну.

У Самюеля Ето'О є вражаючий трофей, який включає три титули Ліги чемпіонів УЄФА, три титули Ла Ліги, два титули Кубка Іспанії, два титули Кубка Каталонії та два Суперкубка Іспанії. За час перебування в міланському «Інтері» він виграв 1 титул Серії А, 2 Кубка Італії, 1 Суперкубок Італії та один раз клубний чемпіонат світу ФІФА. У складі збірної Камеруну Ето'О один раз виграв золоту медаль Олімпійських ігор і двічі Кубок африканських націй у 2000 році.

5. Дідьє Дрогба – 18 трофеїв

(Фото Майка Хьюітта/Getty Images)

Хоча Дідьє Дрогба не зміг виграти трофей для національної збірної, він виграв багато титулів у своїй клубній кар'єрі, що зробило його одним із найбільш титулованих африканських футболістів.

Дідьє Дрогба виграв чотири титули Прем'єр-ліги, чотири Кубки Англії, три Кубки футбольної ліги, два титули FA Community Shields і титул Ліги чемпіонів УЄФА з "Челсі". Коли він грав за Галатасарай, він виграв Вищу Лігу, Кубок Туреччини та Суперкубок Туреччини. Ближче до кінця своєї кар'єри Дрогба виграв Західну конференцію (USL) з Phoenix Rising у 2018 році.