Venezuela vs Paraguaj Parashikimi, Këshilla dhe Parashikimi

💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Venezuela vs Paraguaj Kualifikimet e Kupës së Botës FIFA 2022 në Amerikën e Jugut Parashikimi nga LeagueLane

Venezuela vs Paraguaj
Kualifikimet e Kupës së Botës në Amerikën e Jugut
Data: E martë, 13 tetor 2024
Fillon në orën 23:00 në Mbretërinë e Bashkuar
Vendndodhja: Stadiumi Olimpik Metropolitan në Merida.

Si Venezuela ashtu edhe Paraguai nuk arritën qëllimet e tyre në ndeshjen hapëse të Kualifikimeve të WC fundjavën e kaluar, kështu që kjo ballë për ballë është një mundësi për ta arritur atë siç duhet.

Për më tepër, të dyja skuadrat nuk kanë arritur një rezultat të rëndësishëm në playoff prej disa kohësh, pasi nuk kanë marrë pjesë në Rusi 2018. Fitimi i një prej pesë biletave për vitin 2022 do të ishte një sukses i madh.

Për sa i përket koeficienteve, skuadra vendase është favorit për të fituar me koeficientin aktual 2,50, ndërsa shanset që vizitorët ta arrijnë atë janë pak më të ulëta, 3,10.

Venezuela x Paraguaj kokë më kokë

Në të kaluarën, gjashtëmbëdhjetë përplasje të drejtpërdrejta u luajtën midis Venezuelës dhe Paraguait. Statistikat janë paksa në favor të ekipit mysafir, me 8-5 për sa i përket fitoreve. Është interesante se lojërat në tokën venezueliane rrallë përfundojnë me barazim: të dyja skuadrat kanë fituar tri herë.

Numri total i golave ​​të shënuar në ndeshjet e mëparshme është 43, me një mesatare prej 2,68 për ndeshje.

Pesë nga gjashtë takimet e fundit kanë përfunduar me gola nën 2,5 FT.

Parashikimi i Venezuelës kundër Paraguajit

Tifozët venezuelas kishin shpresa të mëdha pas një serie rezultatesh të shkëlqyera vitin e kaluar, ku ekipi i tyre mposhti Bolivinë, Trinidadin dhe Japoninë radhazi. Ndeshja e parë e eliminatorit nuk shkoi mirë, duke humbur 3-0 nga Kolumbia, në një ndeshje që nuk e kishin kontrollin. Trajneri José Peseiro mund të bëjë disa ndryshime për këtë ndeshje të radhës. Rezultati përfundimtar ishte problem, duke pësuar tre gola në pjesën e parë.

Sa i përket kundërshtarëve të tyre, Paraguai ishte favorit në shtëpi ndaj Perusë, por ndeshja përfundoi pa fitore 2-2 FT. Ishte një turp për ta që pësuan golin e dytë në minutën e 85. Në përgjithësi, Ángel Romero pati një ditë të shkëlqyer, duke shënuar dy gola. Ne presim një lojë të hapur në Merida këtë të martë, kështu që bastet për të dyja skuadrat në 1,95 duket si një zgjedhje e mirë.