Këshilla, Parashikime, Shanse Valencia vs Real Madrid

logotipo

Valencia mirëpret Real Madridin në Mestalla të dielën mbrëma në La Liga për të kryesuar aksionin e fundjavës në Spanjë. Ches nuk e nisi mirë sezonin, me vetëm dy fitore në tetë ndeshje. Pas disa vitesh rezultate të mira dhe arritje në Europë, duket se Valencia do ta ketë të vështirë të përfundojë në vendet europiane.

Real Madridi është i dyti në La Liga pas shtatë ndeshjeve. Ai ndjek Real Sociedad në tabelën e liderëve, por ka një ndeshje më pak. Nëse Real Madrid mund të vazhdojë të fitojë pikë, ata duhet të mposhtin rivalët e tyre baskë.

Los Blancos po shkojnë në fundjavë në një seri fitoresh prej dy ndeshjesh. Ata fituan 16 pikë nga 21 të mundshme. Pavarësisht se ka luajtur një ndeshje më shumë, Real Madrid ka shtuar dy herë më shumë pikë se Barcelona. Ai ishte gjithashtu tetë pikë më shumë se Valencia përpara ndeshjes me Mestalla.

Valencia mundi për herë të fundit Real Madridin në Mestalla në sezonin 2018-19. Që atëherë, ai ka humbur tre ndeshje në të gjitha garat kundër Real Madridit. Valencia u mund 7-2 në ato tre ndeshje. A mundet Los Che të arrijë një fitore të madhe në shtëpi ndaj Real Madridit këtë fundjavë dhe t'i japë fund serisë së humbjeve kundër kampionëve në fuqi?

Shanset e basteve Valencia vs Real Madrid

Real Madridi kishte 10 pikë nga 12 të mundshme si mysafir në sezonin 2024-21. Defekti i tij i vetëm ishte zero në Anoeta për Real Sociedad. Real Madrid regjistroi +5 gola diferencë në katër ndeshje jashtë, duke shënuar tetë gola dhe duke pranuar tre. Tre ndeshjet e tyre të fundit jashtë fushe përfunduan me fitore.

Skuadra e Zinedine Zidane po vjen pas një fitoreje në mesjavë në Champions League në shtëpi ndaj Interit. Los Blancos fituan 3-2, duke siguruar fitoren e tyre të parë në Champions League këtë sezon. Pas një humbjeje befasuese në shtëpi ndaj Shakhtar Donetsk dhe një barazimi befasues 2-2 në Borussia Monchengladbach, skuadra e Zidane fitoi tre pikë në një ndeshje të diskutueshme.

Valencia e Javi Gracia nuk do të luajë në Evropë këtë sezon. Klubi është pa fitore në katër ndeshje radhazi në La Liga dhe tre nga ato ndeshje kanë përfunduar me humbje. Me mënyrën se si Valencia ka ndryshuar menaxherët në sezonet e fundit, presioni mbi Gracia do të rritet. Një humbje nga Real Madridi mund të nënkuptojë një ndryshim në klub me pushimin ndërkombëtar që i jep trajnerit të ri pak kohë për të zbatuar idetë e tij.

Mbrojtja e Valencias lejoi 13 gola në tetë ndeshje, me një mesatare prej 1,62 gola të shënuar për lojë. Sulmi i tyre shënoi 11 herë, mesatarisht 1,38 gola për 90 minuta.

Lajmet për Valencia - Real Madrid

Zidane ka lënë disa lojtarë jashtë fushës për shkak të lëndimeve. Eden Hazard është një lojtar që së fundmi ka hequr qafe problemet e tij me lëndimet. Hazard shënoi një gol në fitoren 4-1 të Real Madrid ndaj Huesca fundjavën e kaluar në La Liga. Edhe pse trajneri nuk ka asnjë shqetësim në sulm, mbrojtja e Real Madridit është prekur së fundmi nga disa probleme në formë.

Qendërmbrojtësi Eder Militao është në karantinë pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Ai pritet të qëndrojë jashtë deri pas pushimit ndërkombëtar. Dani Carvajal ka munguar për një kohë të gjatë për Zidane. Ai nuk do të kthehet deri në dhjetor. Ndërkohë, mbrojtësit Nacho Fernández dhe Álvaro Ordiozola nuk pritet të kthehen nga lëndimet e tyre deri në fund të këtij muaji.

Grace ka tre lojtarë të lënduar. Geoffrey Kondogbia është një nga mungesat e mëdha nga Gracia. Mesfushori mbrojtës ka një tendosje muskulore dhe nuk ka gjasa të shfaqet. Mouctar Diakhaby është duke u rikuperuar nga një dëmtim i kofshës. Ndeshja e së dielës mbrëma ka të ngjarë të vijë shumë herët që ai të marrë pjesë.

Vicente Esquerdo mund të nënshkruajë për Valencia pas kapërcimit të një problemi muskulor. Krahas mundësisë për të humbur tre lojtarë për shkak të lëndimit, Gracia do të jetë pa Thierry Correia pasi u përjashtua me karton të kuq kundër Getafes të dielën e kaluar.

Parashikimi Valencia - Real Madrid

Të dyja skuadrat për të shënuar - BALTO TANI

Tre ndeshjet e fundit të Valencias në La Liga kanë përfunduar me të dyja skuadrat që kanë shënuar gola. Edhe pse Valencia nuk është mjaft e mirë për të mposhtur kundërshtarët dhe për të fituar, ajo po ngjitet në tabelën e liderëve. Pesë ndeshje radhazi të Real Madridit në të gjitha garat kanë përfunduar me të dyja skuadrat që kanë shënuar gola. Katërmbëdhjetë nga 16 ndeshjet e fundit midis Valencias dhe Real Madridit në të gjitha garat kanë përfunduar me të dy klubet që kanë gjetur rrjetën.

Eden Hazard të shënojë në çdo kohë - BALTO TANI

Eden Hazard është penguar nga lëndimet këtë sezon. Ai është paraqitur në vetëm tre ndeshje në të gjitha garat për Real Madridin deri më tani, dhe vetëm një nga ato ndeshje është ndeshje e La Liga. Hazard luajti në fitoren e fundjavës së kaluar kundër Huesca-s dhe shënoi golin e tij të parë, dhe deri më tani, të vetëm të sezonit 2024-21. Hazard mund të startojë këtë fundjavë dhe të luajë të plota 90 minuta pasi Zidane arriti minuta në tre ndeshjet e tij të para.

Më shumë se 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Trembëdhjetë nga 15 ndeshjet e fundit ndërmjet Valencias dhe Real Madridit kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Padyshim, Real Madridi ka fuqi të mjaftueshme sulmuese për të shënuar gola. Valencia mund të mos shënojë shumë gola në La Liga, por ka edhe lojtarë për të shënuar.

Tre ndeshjet radhazi të Valencias në La Liga kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Në total, pesë nga tetë ndeshjet e Valencias në La Liga kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Pesë ndeshje radhazi të Real Madridit në të gjitha garat kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Gjashtë nga 10 ndeshjet e Los Blancos në të gjitha garat kanë parë mbi 2,5 gola të shënuar.

A mund të arrijë Valencia një fitore shumë të nevojshme në shtëpi ndaj Real Madridit? Bazuar në formën e tyre, duket e pamundur që Los Che të fitojë në shtëpi dhe të ngjitet tre pikë në tabelë. Një muaj më parë, Gracia mendoi të jepte dorëheqjen nga Valencia si trajner. Megjithatë, ai do të duhet të paguajë 2,7 milionë funte për të dalë nga kontrata e tij.

Trajneri nuk duket i interesuar të qëndrojë në klub dhe skuadra nuk po luan për të. Real Madridi duhet të fitojë dhe potencialisht të shkojë në krye të tabelës.

Bookmaker ofron Valencia-Real Madrid

Logoja e LSbet

LSBet – Mbështetja e futbollit!

– Për t'u kualifikuar për këtë promovim, pjesëmarrësi duhet të bëjë një depozitë deri në 20 EUR dhe të vendosë një bast të vetëm para ndeshjes me koeficient jo më të vogël se 1,80 në lojën e specifikuar. Bastet e vendosura në short nuk kualifikohen për këtë promovim. – shuma e bastit pa pagesë është e barabartë me 30% të shumës së bastit kualifikues deri në 200 EUR – bonusi i ringarkimit do të shtohet si një bast falas – basti falas duhet të kërkohet nëpërmjet bisedës live ose duke dërguar email në mbështetjen @ lsbet. com – oferta nuk vlen për depozitën e parë të bërë nga një lojtar i ri – zbatohen kushtet e përgjithshme të bonusit dhe kushtet e përgjithshme (- kushtet e plota të këtij promovimi mund të gjenden në faqen e internetit, përmes lidhjes: https : / / www.lsbetmirror .com/info/0611tops)