💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Gjermani – Bundesliga
Data: E shtunë, 24 tetor 2024
Fillon në 14:30 MB / 15:30 CET
Vendi: Stadion An der Alten Försterei.

Iron Ones kanë pasur një fillim pozitiv të fushatës këtë sezon. Ata humbën ndeshjen e parë kundër Augsburgut, por kanë mbetur të pamposhtur që atëherë, madje kanë arritur të barazojnë me Borussia Monchengladbach.

Brazilianët nga Breisgau gjithashtu kanë statistika të ngjashme për të treguar në sezonin 2024-21, dhe ata gjithashtu kanë pasur disa beteja të vështira gjatë rrugës. Ata duhej të përballeshin me Wolfsburg dhe Dortmund në këtë fazë të parë të fushatës.

Megjithatë, çdo skuadër ka ecur mjaft mirë deri më tani dhe do t'i qaset kësaj përballje me synimin për ta shfrytëzuar sa më shumë.

Duke ecur përpara, shumica e përplasjeve të h2h mes të dyjave përfunduan me gola nga të dyja skuadrat. Dhe duket se e njëjta gjë duhet të ndodhë këtë fundjavë.

Union Berlin vs Freiburg: kokë më kokë (h2 orë)

• Përplasja e fundit përfundoi me fituesit e Christian Streich me rezultatin 3-1 në shtëpi.
  • Gjashtë nga shtatë takimet e mëparshme kishin tre ose më shumë objektiva.
  • Në këtë fushë, jo edhe një herë vendësit nuk arritën të shënonin në një ndeshje të ligës.
  • Në katër vitet e fundit, vetëm një herë një ndeshje ka përfunduar pa gola për të dyja skuadrat.

Union Berlin vs Freiburg: Parashikimi

Akuzat e Uri Fischer barazuan 1-1 jashtë shtëpisë në ditën e fundit të ndeshjes, kundër Schalkes. Pas një pjese të parë pa gola, mysafirët dhanë gjakun e parë me një gol në fillim të pjesës së dytë. Megjithatë, nikoqirët arritën të përshtatnin barazimin në vitet '70º minutë

Ndërkohë, brazilianët e Breisgaut barazuan 1-1 në shtëpi ndaj Bremenit.

Në vazhdim, Iron Ones kanë shënuar katër ose më shumë gola në dy nga tre ndeshjet e tyre të mëparshme dhe kanë shënuar në 18 nga 20 ndeshjet e tyre të fundit në total. Në shtëpi, ai gjithashtu ka shënuar gola në 22 nga 24 paraqitjet e tij të fundit.

Nga ana tjetër, homologët e tyre shënuan gola në 13 nga 15 ndeshjet e fundit në total, dhe shënuan gjithsej 13 gola vetëm në katër ndeshjet e fundit.

Për më tepër, çdo ndeshje h2h që nga viti 2004 ka pasur tre ose më shumë gola, dhe në këtë stadium asnjëra skuadër nuk ka arritur të shënojë vetëm një herë në të gjithë historinë e saj h2h.

Me këto statistika në mendje, presim që golat e të dyja skuadrave të vijnë këtë të shtunë.

Union Berlin vs Freiburg: këshilla bastesh

• Të dyja skuadrat do të shënojnë 1,67 (2/3)