💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Seria A e Italisë
Data: E diel, 8 nëntor 2024
Fillon në orën 14:00 në Mbretërinë e Bashkuar
Vendi: Stadiumi Olimpik Grande Torino, Torino.

Torino më në fund i dha fund ecurisë së tyre të padëshiruar në Serie A duke mposhtur Genoan (1-2) të mërkurën, duke kërkuar të vazhdojë të përmirësojë performancën e tyre ndërsa vazhdon orarin e ngjeshur me një përballje në shtëpi kundër Crotone. Ekipi është ende në zonën e rënies dhe një pikë prapa Spezias në vendin e 17-të, i dëshpëruar për të llogaritur një mundësi të mirë të dielën.

Toro ishte në formë të mirë në të tretën e fundit dhe tani më në fund po fillon të përfitojë, me Andrea Belotti në krye me katër gola nga gjashtë që nga pushimi ndërkombëtar në tetor. Tani ata shpresojnë të vazhdojnë kështu dhe ne i shohim ata duke e bërë këtë pavarësisht nevojës së dukshme për t'u përmirësuar në pjesën e pasme dhe për të mbajtur një linjë të qëndrueshme të fundit.

Vetë Crotone ka shënuar gola, por ata ulen në prapavijë pasi shohin probleme të ngjashme në pjesën e pasme që nga fillimi. Ata pësuan gjashtë gola në dy ndeshjet e fundit të Serisë A dhe u tërhoqën nga Kupa e Italisë me një humbje ndaj SPAL-it në penallti, pas barazimit 1-1. Cagliari (4-2) dhe Atalanta (1-2) kanë të dy pikët në ligë dhe të bësh më shumë kundër Torinos mund të jetë një detyrë shumë e vështirë.

Torino vs Crotone Milan kokë më kokë

Torino mundi Crotone (4-1) kur ekipet u takuan për herë të fundit në prill 2018.

Crotone nuk e ka mposhtur Toron që nga përballja e tyre në Serie B në 2010.

Ne kemi parë tre fitore për Torinon dhe dy barazime në pesë ndeshjet e fundit ballë për ballë me gjithsej nëntë gola në dy të fundit.

Parashikimi Torino vs Crotone

Ne presim një tjetër lojë emocionuese të dielën, por ne shohim Torinon duke ndërtuar ato rekorde. Ne do t'i mbështesim ata që më në fund të lidhin dy fitore radhazi dhe shkuarja në 2.05 duket të jetë vlera më e mirë në treg. Duket se ata treguan më shumë se pikët e sugjeruara në fillim dhe ne shohim Toro duke e kapur atë.

Me këtë në mendje, ne i kemi parë ata të pranojnë shumë gola dhe Crotone duhet të jetë në gjendje të ndikojë. Pra, ne po bastojmë gjithashtu për një garë me rezultate të larta dhe mbështesim mbi 2,5 gola FT dhe BTTS në 2,00. Vizitorët kanë shënuar gola rregullisht dhe sigurisht nuk duan të jenë rosa të lehta në Torino.