💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Skoci – Premiership
Data: E premte, 6 nëntor 2024
Fillon në orën 19:45 MB / 20:45 CET
Vendndodhja: McDiarmid Park (Perth).

St. Johnston ka pasur vështirësi në ligë këtë sezon dhe ka marrë vetëm 11 pikë nga 12 ndeshje deri më tani. Ata janë të pamposhtur në dy ndeshjet e fundit dhe do të jenë nikoqirët pas barazimit pa gola në shtëpi ndaj Dundee United në kalendar.

Kilmarnock më në fund bëri disa përparime në fushatë me një seri të hershme fitoresh. Megjithatë, ata po ndjekin një seri prej dy ndeshjesh humbjesh në orar. Ata do ta bëjnë vizitën pas një humbjeje 1-0 në shtëpi ndaj lojtarëve si Rangers në ligë.

St Johnstone vs Kilmarnock kokë më kokë (h2 orë)

• Shenjtorët nuk janë mposhtur në tre takimet e fundit.
  • Në dy ndeshjet e tyre të fundit, të dyja skuadrat shënuan në lojë.
  • Takimi i mëparshëm solli një fitore 1-2 për shenjtorët.
  • Vizitori regjistron tre nga pesë fitoret e fundit të përgjithshme.
  • Vetëm një nga pesë takimet e fundit përfundoi në barazim.

Këshilla dhe parashikime për bastet St Johnstone vs Kilmarnock

Ndeshja pritet të ketë një lloj aksioni në 90 minuta, megjithëse është e paqartë nëse të dyja skuadrat do të jenë pjesë e saj. Dy takimet e tyre të fundit përfunduan me të dyja skuadrat me rezultat të njëjtë 2-1.

Në ndeshjen e kundërt të sezonit të këtij sezoni, ne pamë Kilmarnock duke luftuar për të luajtur një në shtëpi. Tani që ata janë në rrugë, ne mund të presim më shumë kontroll të topit për shenjtorët në ndeshjen e tyre të ardhshme këtë fundjavë.

Fitimi i më shumë se 1,5 golave ​​është ndoshta basti më i mirë duke pasur parasysh rekordin e tyre të fundit h2h dhe formën e përgjithshme në Premiership.

Është e rëndësishme të theksohet se skuadra vendase gëzon avantazhin në fushë dhe gjithashtu ka një paraqitje më të mirë në ndeshjet e tyre h2h me mysafirët. Basti pa barazim në St. Johnston ka të ngjarë të jetë një opsion i përshtatshëm për bastet që të bëjnë fitime më të sigurta në ndeshje.