Këshilla, Parashikime, Shanse Southampton vs Newcastle

logotipo

Skuadra më e fortë e Premierligës, Southampton pret Newcastle United në St. Mary's Stadium të premten mbrëma. Skuadra e trajnerit Ralph Hassenhuttl po luan futboll të shkëlqyer dhe është i pamposhtur në pesë ndeshje radhazi, katër prej të cilave përfunduan me fitore.

Southampton fitoi ndeshjet e ligës radhazi dhe pretendoi fitore kundër Everton dhe Aston Villa. Santos mposhti kundërshtarët 6-3 në 180 minutat e fundit të futbollit. Southampton është i pesti me 13 pikë nga 21 të mundshme dhe është vetëm tre pikë prapa Liverpoolit të vendit të parë. Një fitore ndaj Newcastle United do ta dërgonte Southamptonin në krye të tabelës së Premier League në fund të së premtes.

Newcastle United është i njëmbëdhjeti në ligë duke shkuar në raundin e tetë. Skuadra e Steve Bruce shënoi 11 pikë nga 21 të mundshme dhe mund të mposhtë Southampton me fitore. Magpies janë të pamposhtur në dy ndeshje radhazi, duke fituar një barazim kundër Wolverhampton Wanderers dhe një fitore ndaj Everton.

Newcastle United është i pamposhtur në gjashtë ndeshje radhazi kundër Southampton. Tre takimet e tyre të fundit kanë përfunduar me fitore për Newcastle United. A mundet Newcastle United të fitojë katër radhazi kundër Southampton të premten mbrëma?

Shanset e basteve Southampton vs Newcastle

Southampton bëri mirë në St. Mary's Stadium në fazat e para të sezonit. Ata fituan gjashtë nga nëntë pikët e ofruara. Humbja e tyre e vetme erdhi nga Tottenham Hotspur. Që nga humbja 5-2 ndaj Spurs, Southampton ka shijuar fitore të njëpasnjëshme kundër West Brom dhe Everton. Santos ka +1 në golaferencë, me gjashtë gola të shënuar dhe pesë të lejuar.

Newcastle United është i pamposhtur jashtë shtëpisë, me pesë pikë nga nëntë të fituara. Magpies fituan në West Ham dhe barazuan kundër Tottenham Hotspur dhe Wolverhampton Wanderers. Skuadra e Bruce ka +2 gola diferencë, me katër gola të shënuar dhe dy të lejuar.

Southampton nuk e ka mposhtur Newcastle United që nga sezoni i ligës 2015-16. Shenjtorët fituan 3-1 në St. Mary's Stadium me atë rast. Që atëherë, Newcastle United ka qenë i pamposhtur për gjashtë ndeshje radhazi, me katër fitore.

Ndeshja e sezonit të kaluar në St. Mary's Stadium përfundoi 1-0 në favor të Magpies. Allan Saint-Maximin shënoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 79-të për të fituar Newcastle United. Southampton luajti pjesën më të madhe të ndeshjes me 10 lojtarë pasi Moussa Djenepo u përjashtua nga fusha në minutën e 28-të.

Lajmet e ekipit Southampton - Newcastle

Hassenhuttl është në pritje të raporteve të fitnesit për pesë lojtarë në Southampton. Jan Bednarek është më afër që të jetë plotësisht i aftë për ndeshjen e së premtes mbrëma, sipas raportimeve të fundit. William Smallbone është ende duke u rikuperuar nga një dëmtim në kofshë dhe pritet të mungojë në ndeshje. Ka të ngjarë që Ryan Bertrand të mos ketë probleme me kofshën. Kjo nuk është një çështje serioze.

Mohammed Salisu ende nuk është në formë. Ai nuk ka luajtur asnjë minutë futboll me Southampton që kur u bashkua nga Real Valladolid në verë. Është konsideruar një projekt afatgjatë, por deri tani ka qenë një zhgënjim.

Shqetësimi i madh për ardhjen e Hassenhuttl të premten mbrëma është lëndimi në gju i sulmuesit Danny Ings. Ings ka pesë gola në shtatë ndeshje të ligës. Një skanim zbuloi se dëmtimi i gjurit të sulmuesit nuk është serioz. Ai ka të ngjarë të lihet jashtë loje për t'u rikuperuar.

Problemet e lëndimit të Bruce në St. James' Park u përmirësua ndërsa sezoni përparonte. Katër lojtarë janë të listuar si jashtë fushës për fundjavën. Jonjo Shelvey, Matt Ritchie, Dwight Gayle dhe Martin Dubravka janë jashtë për shkak të lëndimeve të ndryshme. Callum Wilson është në formë të shkëlqyer për Newcastle United, me gjashtë gola në shtatë ndeshje.

Parashikimi i Southampton kundër Newcastle

Të dyja skuadrat për të shënuar - BALTO TANI

Gjashtë nga nëntë ndeshjet e fundit në Premier League ndërmjet Southampton dhe Newcastle United kanë përfunduar me të dyja skuadrat që kanë shënuar gola. Këto skuadra kanë arritur të gjejnë rrjetën përballë njëra-tjetrës, edhe kur ndeshjet ndaj skuadrave të tjera në ligë kanë qenë me rezultate të ulëta. Tre nga gjashtë ndeshjet e fundit të Southampton-it kanë përfunduar me gola nga të dyja skuadrat. Pesë ndeshje radhazi të ligës së Newcastle United përfunduan me gola nga të dyja skuadrat.

Callum Wilson për të shënuar në çdo kohë - BALTO TANI

Callum Wilson, i nënshkruar nga Newcastle United për verën, është në formë të shkëlqyer me gjashtë gola në shtatë ndeshje. Wilson shënoi dy herë kundër Evertonit në ndeshjen e tij të fundit në ligë, ndërsa Newcastle United i shkaktoi një tjetër humbje Toffees. Wilson ka shënuar katër gola në katër ndeshjet e tij të fundit në Premier League. Ai ka mesatarisht vetëm 2,31 gjuajtje për 90 minuta dhe 0,90 gola të pritur për 90 minuta.

Më shumë se 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Dhjetë nga 13 ndeshjet e fundit në Premier League mes Southampton dhe Newcastle United kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Këto skuadra ndezin rrjetën e portës kur përballen me njëra-tjetrën në ligë. Tre nga gjashtë ndeshjet e fundit të ligës së Southampton-it kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Nga ana tjetër, Newcastle United ka pasur katër nga gjashtë ndeshjet e fundit në finalen e Champions League me mbi 2,5 gola të shënuar.

Newcastle United ka fituar tre ndeshje radhazi kundër Southampton në kampionat. Në dy nga ato ndeshje të dyja skuadrat shënuan gola dhe u shënuan mbi 2,5 gola. Magpies fituan të dyja ndeshjet mes klubeve sezonin e kaluar me një rezultat të përbashkët 3-1. Në të dyja ndeshjet, të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë.

Southampton ka një problem serioz dëmtimi përpara ndeshjes së së premtes mbrëma, pasi Ings pritet të mungojë në ndeshjet e ardhshme për shkak të dëmtimit të fundit të gjurit. Megjithëse Santos janë në formë dhe luajnë mirë, humbja e Ings është e madhe për shanset e tyre për të fituar vazhdimisht. Ai ka pesë nga 14 golat e tij. Lajmi i mirë është se Che Adams ka performuar më mirë në 2024-21.

Santos pësoi 12 gola dhe Newcastle United duhet të përfitojë nga dobësitë e skuadrës në mbrojtje. Me Ings jashtë, Newcastle United duhet të mbetet i pamposhtur jashtë shtëpisë. Magpies duhet të kërkojnë një tjetër rezultat me një fitore ose një barazim. Do të jetë ndeshja e shtatë radhazi e Newcastle United pa humbje.

Ofertat e basteve Southampton vs Newcastle

Logoja e Sportsbet.io

Täglicher Preis Boost

Sei dabei und sichere dir Top-Quoten e super Angebote. T&C 18+

Kërkesa për ofertë Logoja e Bet365

ofertë për karrierë

Mbështetni një fitues me 4/1 ose më mirë dhe fitoni një bast pa rrezik në garën tjetër të drejtpërdrejtë të ITV-së (deri në 50 £) në bet365. Oferta vlen për bastin e parë individual të vendosur. Zbatohet vetëm për tregjet me shanse fikse fitimi në çdo drejtim dhe tregjet për kushte të përmirësuara spot. Zbatohen kufizimet dhe kushtet e basteve. Vetëm klientët e rinj dhe të kualifikuar.