💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Liga Kombëtare e UEFA-s
Data: E mërkurë, 14 tetor 2024
Fillon në orën 19:45 MB / 20:45 CET
Vendndodhja: Hampden Park.

Izraeli dhe Sllovakia janë larguar efektivisht nga gara për vendin e parë, gjë që do t'u jepte atyre një biletë për në Ligën A. Për momentin, beteja është vetëm midis njerëzve të Steve Clarke dhe motorëve.

Duke pasur parasysh që të dy përballen në Hampden Park këtë të mërkurë, përballja është praktikisht vendimtare, veçanërisht me njërën prej dy skuadrave të ndarë me një pikë të vetme.

Si i tillë, sigurisht që mund të parashikonim një përballje të ashpër dhe të dyja skuadrat do të ishin të gatshme të luftonin deri në fund.

Duke marrë parasysh formën e të dyja skuadrave, dëshpërimin e tyre dhe lojën e kundërt (një thriller me tre gola, me të dyja skuadrat që godasin rrjetën), ne parashikojmë një tjetër ndeshje golash të mërkurën.

Skocia - Republika Çeke: ballë për ballë (h2 orë)

• Ndeshja e fundit përfundoi me fitoren 1-2 jashtë fushe për djemtë e Clarke. Ndeshja u zhvillua vetëm një muaj më parë.
  • Asnjëherë nuk dështoi të shënonte në shtëpi.
  • Pesë nga tetë ndeshjet e mëparshme janë parë gola nga të dyja skuadrat.
  • Akuzat e Jaroslav Silhavy kanë shënuar dy ose më shumë gola në të gjitha ndeshjet konkurruese jashtë.

Skocia - Republika Çeke: Parashikimi

Andrew Robertson dhe djemtë e tij kishin arritur një fitore 1-0 në shtëpi në xhiron e fundit kundër Sllovakisë. Në një ndeshje mjaft të diskutueshme, vendasit shënuan fitoren pas një pjese të parë pa gola.

Ndërkohë, Lokomotivat shënuan një fitore 1-2 jashtë fushe javën e kaluar kundër Izraelit. Mysafirët shënuan dy golat e tyre të hershëm në çdo pjesë, megjithëse vendasit shënuan një në 56º minutë - Nuk gjeta një tjetër.

Siç janë gjërat, të dyja skuadrat janë në formë të mirë. Skuadrat e Clarke kanë fituar gjashtë nga shtatë ndeshjet e tyre të mëparshme dhe janë të pamposhtur në 12 muajt e fundit.

Në shtëpi, humbjen e fundit e ka pasur në shtator të 2019-ës dhe prej atëherë kanë shënuar një sërë fitoresh në këto ndeshje, përveç një ndeshjeje të vetme.

Nga ana tjetër, kundërshtari i tyre kishte fituar tre nga katër ndeshjet e mëparshme në përgjithësi dhe kishte shënuar dy ose më shumë gola në nëntë nga dymbëdhjetë ndeshjet e mëparshme.

Gjatë rrugës, ata patën një seri fitoresh gjatë gjithë vitit 2024 dhe gjithashtu shënuan dy ose më shumë gola në secilën prej atyre ndeshjeve.

Dhe së fundi, ndeshjet e mëparshme h2h ishin gjithashtu lojëra me rezultate të larta.

Duke pasur parasysh të gjithë këta faktorë, të dyja skuadrat pritet të shënojnë të mërkurën, veçanërisht me promovimin në Liga A në lojë.