💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

UEFA Champions League 2024/21
Data: E martë, 3 nëntor 2024
Fillimi në 20:00 MB / 21:00 CET
Vendndodhja: Red Bull Arena (Salzburg).

Bayern Munich udhëton drejt Salzburgut me synimin për të zgjatur serinë e tyre të fitoreve në UEFA Champions League në 14 ndeshje.

Bavarezët ishin të shqetësuar për Lokomotivin javën e kaluar, por një moment shkëlqimi nga këmbët e Joshua Kimmich u dha atyre një fitore të nevojshme 2-1 dhe i dërgoi në krye të tabelës.

Skuadra e drejtuar nga Hans-Dieter Flick ka fituar tashmë 13 ndeshje të Champions League në rikuperimin e tyre, pasi mundi Atlético Madrid 4-0 në ditën e parë të ndeshjes.

Nga ana tjetër, Salzburgu ishte i pafat për të humbur ndaj Atlético Madrid 2-3 dhe në një moment dukej më i mirë se spanjolli. Megjithatë, João Félix ishte lojtari që përballoi stuhinë dhe goditi dy herë në pjesën e dytë për të anuluar austriakët.

Skuadra e drejtuar nga Jesse Marsch mbetet një kërcënim i vazhdueshëm sulmues, ndërsa priret të pranojë shumë gola. Kjo është arsyeja pse ata nuk mund të mposhtin skuadrat me lojtarë cilësorë. Ata do ta nisin ndeshjen e së martës në fund të tabelës me 1 pikë nga 2 ndeshje.

Salzburg vs Bayern Munich ballë për ballë

Ky do të jetë takimi i parë ballë për ballë mes dy skuadrave.

Megjithatë, Salzburgu ka përvojë duke luajtur kundër skuadrave në Bundesligën gjermane, në fund të 32 sezonit të fundit në Ligën e Evropës, por humbi 3-6 në total, 2-2 në shtëpi, 1-4 jashtë.

Në total ka pasur 14 takime dhe skuadra ka një rekord mesatar prej 5 fitoresh, 4 barazime dhe 5 humbje. Rekordi në shtëpi është i fortë, me 3 fitore, 3 barazime dhe 1 humbje.

Rekordi i përgjithshëm i Bayernit kundër klubeve austriake është 5 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje nga 8, por vetëm 1 nga këto fitore erdhi nga 4 udhëtime në vend, 2 barazime dhe 1 humbje.

Parashikimi i Salzburgut dhe Bayern Munichut

Pa dyshim, kjo është ndeshja e Bayernit për të fituar dhe çdo rezultat tjetër do të jetë një surprizë e madhe.

Ne refuzojmë çdo surprizë, pasi stili i lojës së Jesse Marsch u shkon për shtat gjermanëve, ndryshe nga Lokomotivi, i cili ulet me durim përpara se të nisë kundërsulmin.

Megjithatë, Bayern mund të jetë i pambrojtur në pjesën e pasme dhe do të ketë gola, pasi Salzburgu ka shënuar mesatarisht 4,2 gola për lojë në këtë fushë në 5 ndeshje në shtëpi të luajtura deri më tani këtë sezon. Nga ana tjetër bavarezët këtë sezon kanë shënuar 2,4 gola në ndeshjet jashtë fushe në të gjitha garat.

Pra, 3,5+ gola duhet të jetë opsioni më i mirë për këtë lojë me btts dhe një fitore jashtë si një alternativë e mirë.

Mes lojtarëve, Serge Gnabry është opsioni im i preferuar për të shënuar në çdo kohë këtu. Anësori i ri ka humbur disa ndeshje këtë sezon për shkak të sëmundjes, por iu dha 45 minuta më pak në RZD Arena javën e kaluar dhe shënoi kundër Këlnit në fundjavë. Ai ka shënuar 5 gola në ndeshjet e fundit të UCL 5 për bavarezët dhe mund të llogarisë në shanse të forta të martën.