💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Francë - Ligue 1
Data: E shtunë, 26 shtator 2024
Fillimi në orën 16:17 MB / XNUMX:XNUMX CET
Vendndodhja: Stade Geoffroy-Guichard (Saint Etienne).

Kjo ndeshje sigurisht që do të jetë një spektakël interesant, pasi dy skuadra pranë majës së Ligue 1 përballen me njëra-tjetrën.

Saint Etienne dhe Rennes mbeten të pamposhtur, të dy kanë fituar 3 ndeshje dhe barazojnë nga 1 për 10 pikë dhe aktualisht janë respektivisht në vendin e 1 dhe të 2-të. Kështu që do të jetë shumë emocionuese të dëshmosh këtë lojë të shtunën pasdite.

Saint Etienne humbi pikët e para të sezonit larg Nantes fundjavën e kaluar, kur ndeshja përfundoi 2-2, por në shtëpi kanë një rekord 100% ku tashmë kanë mposhtur Strasburgun dhe Lorientin.

Rennes do të shkonte në krye të ligës me një fitore, kështu që ai ka të gjithë motivimin që i nevojitet. Skuadra vjen në këtë ndeshje me një fitore në 3 fitoret e fundit radhazi dhe ndeshja e fundit u mbyll me fitoren 2-1 ndaj Monakos, një rezultat mbresëlënës.

Në rrugë, Rennes mundi Nimes dhe barazoi me Lille. Ata tashmë kanë shënuar 5 gola jashtë shtëpisë.

Saint-Etienne v Rennes: kokë më kokë

• Sezonin e kaluar, kjo ndeshje e ligës përfundoi 1-1.
  • Rennes nuk ka fituar në Saint Etienne që nga viti 2011.
  • Gjashtë nga dhjetë takimet e fundit të Ligue 1 mes klubeve kanë përfunduar në barazim.
  • Në 5 nga gjashtë ndeshjet e fundit, të dyja skuadrat kanë shënuar gola.

Saint-Etienne vs Rennes: Parashikimi

Dy klubet përballen me ndeshjet e tyre më të vështira të sezonit dhe shqetësimi është se ata mund të anulojnë njëri-tjetrin. Por mund të ketë një fitues të vendosur në pjesën e dytë, kur këmbët lodhen.

Kjo është arsyeja pse ne do të ratifikojmë rezultatin e pjesës së parë në barazim dhe për më shumë gola në pjesën e dytë. Të dy klubet do të luajnë shumë afër gjoksit dhe do të hapen dhe do të rrezikojnë ndërsa loja përparon, ne duhet të shohim një lojë shumë intriguese ku askush nuk do të dojë të dorëzohet.

Saint-Etienne vs Rennes: këshilla bastesh:

• Pjesa e parë: barazimi në orën 1,91 (10/11)
  • Pjesa më e mirë e shënuar: pjesa e dytë me 2 (2,10/11)
  • Golashënuesi më i mirë i çdo kohe: Serhou Guirassy (Saint Etienne) në orën 3,00 (2/1).

Po kërkoni më shumë lojëra? lexoni gjithçka Parashikimet e Ligue 1 Franceze këtu ose shkoni në faqen tonë kryesore Faqja e këshillave të futbollit.

🔥Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.