Sacavenense x Sporting: Shihni se ku mund të shikoni Kupën e Portugalisë LIVE

Sporting do të përballet me Sacavenensen në atë Të hënën më 23 në orën 18:15 (koha e Brazilit), në Stadiumi Kombëtar Jamor, në Oeiras – Lisbonë, për raundin e 3-të të Kupa e Portugalisë. Ndeshja do të transmetohet nga SPORTTV në Portugali në orën 22:15.

Sporting në krye të kampionatit portugez, Sporting hap të hënën, më 23 nëntor, një front të dytë beteje. Ajo do të bëjë debutimin e saj në edicionin 2024/2024 të Kupës së Portugalisë

Sporting shënoi dy gola në ndeshjet e fundit, të dyja 4-4. E para, në Lisbonë, kundër Tondelës, e vendosi në krye të kampionatit portugez. E dyta, jashtë shtëpisë, kundër Vitória de Guimarães, zgjeroi avantazhin e tyre. Ai ka 19 pikë (gjashtë fitore dhe një barazim). Janë edhe katër të tjerë përveç Braga dhe Benfica, ndjekësit e tyre më të afërt.

Fillimi i lartpërmendur u dha tifozëve shpresë për të fituar një titull që nuk kishte ndodhur që nga sezoni 1999/2000. Sporting nuk e ka fituar kurrë kampionatin portugez në shekullin e XNUMX-të. Natyrisht, është ende herët për këtë, sidomos duke marrë parasysh investimet e larta, konkretisht nga Benfica, por edhe nga Porto në nënshkrime.

Megjithatë, Alviverde ka përkushtim ekskluziv në turnetë vendase, pasi nuk arriti të kualifikohej në Europa League. Ai ra në LASK Linz nga Austria në raundin e fundit kualifikues. Që atëherë, ai nuk ka humbur. Pati pesë fitore dhe një humbje.

Sacavenense vs Sporting: ku të shikoni, programoni, orarin dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minutë në kohë reale.