💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Parashikimi i kampionatit Rotherham United vs Luton Town nga LeagueLane

Anglia – Kampionati
Data: E mërkurë, 4 nëntor 2024
Fillon në orën 19:45 MB / 20:45 CET
Vendi: Aesseal Stadium Nju Jork (Rotherham).

Rotherham United ka një formë të përzier në ligë, me 4 humbje tashmë nga nëntë takime të ligës. Vetëm dy nga pesë ndeshjet e pamposhtura ishin fitore të njëpasnjëshme. Ata do të jenë nikoqirët pas humbjes 1-0 jashtë fushe ndaj Stoke City në kalendarin e fushatës.

Luton ka pasur vetëm një humbje në tre ndeshjet e fundit të ligës, por ka humbur dhe ka fituar katër në secilën nga nëntë ndeshjet e ligës këtë sezon. Skuadra është katër pikë përpara mikpritësit dhe do të vizitojë pas humbjes 3-0 në shtëpi nga Brentford në ndeshjen e mëparshme.

Rotherham vs Luton kokë më kokë (h2h)

• Pritësi regjistroi tre nga katër fitoret gjithsej.
  • Millers kanë humbur vetëm një nga gjashtë takimet e tyre që nga viti 2000.
  • Takimi i mëparshëm në 2009 i dha Luton një fitore 3-0 në shtëpi.
  • Të dyja skuadrat kanë shënuar në dy nga tre ndeshjet e fundit.
  • Hatters i kanë munguar të gjitha vizitat e tyre në këtë vend që nga viti 2000.

Parashikimi Rotherham vs Luton

Skuadrat u përballën për herë të fundit me njëra-tjetrën në vitin 2009, kur ata luajtën një ndeshje të Ligës së Dytë dhe dy ndeshje të FA Cup në historinë e tyre 2 orëshe. Është e rëndësishme të theksohet se ekipet e kombinuara kanë shënuar mesatarisht 4,3 gola në këto ndeshje. Pra, ne mund të presim disa gola në nëntëdhjetë minuta.

Për më tepër, Rotherham ka shënuar 8 gola në nëntë paraqitjet e tyre deri më tani këtë sezon. Kapelarët nuk janë shumë prapa, pasi kanë shënuar 7 gola në të njëjtën periudhë. Të dyja skuadrat pësuan nga 10 gola secila, duke treguar mbrojtje të lëkundur për të dyja skuadrat duke shkuar në pjesën e parë.

Bazuar në këtë statistikë, animi i më shumë se 1,5 golave ​​ka të ngjarë të shërbejë si një opsion i përshtatshëm i zonës së golit për kthime të mira. Mundësia e dyfishtë që favorizon qytetin e Lutonit do të jetë ndoshta basti më i mirë për bastorët, pasi skuadra e promovuar është ajo që organizon ndeshjen.