💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Franca Ligue 1
Data: E shtunë, 31 tetor 2024
Fillon në orën 16:17 MB / XNUMX:XNUMX CET
Vendndodhja: Roazhon Park (Rennes).

Rennes do të jetë favorit për të fituar këtë ndeshje, por ne duhet të jemi të qartë për formën e tyre aktuale dhe klubi vjen në këtë lojë pa fituar në 3 ndeshjet e fundit.

Si rezultat, ai zbriti në vendin e tretë, por në të njëjtën kohë është vetëm 3 pikë prapa liderit të PSG-së. Fundjava e kaluar ishte një tronditje pasi Rennes ra në humbjen e parë të sezonit dhe ishte në shtëpi kur humbën 2-1 ndaj Angers, jo shumë njerëz do ta kuptonin këtë. Rennes pati vetëm një goditje në portë gjatë gjithë ndeshjes dhe kjo paraqitje zhgënjyese pasoi barazimet kundër Dijon dhe Reims, me të dy klubet në nivelin e fundit të Ligue 1.

Është pak konfuze të shohësh vendasit të humbasin formën, por një fitore në fundjavë do të ulte presionin mbi klubin.

Bresti vjen në këtë ndeshje në pozitën e 14-të dhe ka 9 pikë. Forma është shqetësuese, pasi ka humbur 3 nga katër ndeshjet e fundit dhe kjo përfshin edhe ndeshjet e njëpasnjëshme. Bresti fundjavën e kaluar u mund 3-0 në shtëpi ndaj Strasburgut dhe shtëpia e tyre është vendi ku duhet të marrë pikë, kjo ndeshje duket të jetë shumë e vështirë për klubin që ka humbur tashmë 3 ndeshje në rrugë katërshe. lëngu.

Rennes vs Brest kokë më kokë

• Sezonin e kaluar kjo ndeshje përfundoi 0-0.
  • 3 ndeshjet e fundit të ligës kanë pasur nën 1,5 gola.
  • Brest nuk e ka mposhtur Rennes në ligë që nga viti 2011.

Rennes vs Brest: Parashikimi

Të dyja skuadrat hyjnë në këtë lojë me pak besim dhe formë të dobët, kështu që nuk do të habiteshim të shihnim një fillim të ngadaltë dhe të kujdesshëm nga të dyja skuadrat. Megjithatë, do të ishte një surprizë të shihje Rennes të vazhdojë formën e tij të dobët, kështu që ne do t'i mbështesim ata që të vijnë dhe të fitojnë këtu.

Ne gjithashtu do të kthehemi për të parë më shumë gola në pjesën e dytë dhe për aksione më të vogla do të kërkojmë rezultatin e saktë të pjesës së parë.

Të dy klubet janë të afta të luajnë futboll të mirë, por kjo lojë mund të vendoset nga kush shënon i pari, pasi mund të heqë motivimin e palës tjetër, por kjo duket si një fitore në shtëpi për ne.

Këshilla Rennes vs Brest:

• Rennes mundi Brestin me 1,80 (4/5)
  • Pjesa më e mirë e shënuar: pjesa e dytë me 2 (2,10/11)
  • Rezultati i saktë në pjesën e parë: 0-0 ose 1-0 për Rennes me 3,25 (9/4) dhe 4,00 (3/1).

🔥Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.