Reims – Parashikime, Parashikime dhe Këshilla të Strasburgut

Këshilla dhe parashikime të BwinReims – Parashikimet e Strasburgut

Reims – Strasburg Këshilla dhe shanse. 1 nëntor, ora 15:1 FRANCE: Ligue 9 – Raundi XNUMX.

Pamje paraprake Reims – Strasburg

• Seria e shtatë ndeshjeve pa fitore të Reims në Ligue 1 (L1) (D2, L5) më në fund mori fund kur ata mundën 4-0 Montpellier herën e fundit në atë që ishte jo vetëm fitorja e tyre e parë e sezonit, por edhe kulmi i tyre më i lartë. Fitorja e fluturimit në historinë e klubit! Ai rezultat gjithashtu mbajti një trend të kohëve të fundit, pasi goli i parë erdhi në 20 minutat e para të pesë ndeshjeve të fundit të Reims në ligë.
  • Megjithatë, pavarësisht fitores së theksuar, shënimi ka qenë një problem për Reims në shtëpi, dhe ata më pas kanë shënuar nën 1,5 gola për ekip në 14 nga 15 ndeshjet e fundit të ligës në shtëpi (G4, L6, L5). Këto probleme sulmuese, të cilat janë pjesërisht përgjegjëse për tre humbje radhazi në shtëpi në L1, tani kanë 'Les Rouges et Blancs' në prag të një rekordi të ri fatkeq, pasi ata kurrë nuk kanë humbur katër ndeshje radhazi në shtëpi në kategorinë më të lartë.
  • Me Strasburgun që udhëton këtu, prisni një fitues pasi ato janë një nga vetëm tre skuadrat e L1 që ende nuk kanë barazuar (F2, L6). Megjithatë, një fitore 3-0 jashtë fushe në daljen e tyre të fundit në Divizionin Një ishte e rëndësishme pasi katër ndeshjet e tyre të fundit në ligë tani kanë parë ekipin fitues të ditës të marrë epërsinë e HT.
  • Përsëritja e asaj fitoreje do të kërkojë një fillim të mirë, pasi Strasburgu ka fituar vetëm një nga 34 ndeshjet e fundit jashtë ligës, në të cilat ata pësuan të parët (W1, B7, L26). Ata kanë punuar qartë për qëndrueshmërinë në mbrojtje që nga fillimi, pasi kanë mbajtur një portë të pastër në pjesën e parë në tre nga katër udhëtimet e L1 jashtë këtij sezoni.
  • Lojtarët për të parë: Boulaye Dia bëri histori për herë të fundit duke u bërë lojtari i parë i Reims që shënon 3+ gola në një ndeshje L1 që nga Santiago Santamaría në 1978.
  • Ludovic Ajorque (STR) ishte golashënuesi më i mirë i lojës në dy ndeshjet e tij jashtë fushe këtë sezon.
  • Seria e fitoreve: një penallti e dhënë në pesë ndeshjet e fundit të Strasburgut jashtë fushe në L1.
Ndeshjet kokë më kokë: REIMS – STRASBURG
02.09.20 L1 Strasburgu Reims 3: 0
01.07.20 cou Reims Strasburgu 1: 0 (0: 0)
18.08.19 L1 Reims Strasburgu 0: 0
04.03.19 L1 Strasburgu Reims 4: 0