Ylli i Kuq Beograd vs Slovan Liberec Parashikimi, Këshilla dhe Parashikimi i Basteve

💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

UEFA Europa League
Data: E enjte, 29 tetor 2024
Fillon në 17:55 MB / 18:55 CET
Vendi: Stadion Rajko Mitic (Beograd).

Crvena Zvezda hyn në ndeshjen e EL-së me një seri prej tre ndeshjesh pa fitore në kompeticionet kryesore të kalendarit të tyre. Ata nuk kanë shënuar asnjë gol në dy takimet e tyre të fundit dhe do të presin një barazim pa gola në shtëpi ndaj Javorit në Superligën Serbe.

Liberec ka qenë në formë të mirë së fundmi, me tre fitore radhazi në kalendarin e tyre, duke përfshirë dy ndeshje EL. Ata kanë mbajtur portën e pastër në tre fitoret e fundit. Bardheblutë do ta bëjnë vizitën pas fitores 1-0 në shtëpi ndaj Gentit në ndeshjen e mëparshme të EL-së në kalendar.

Ylli i Kuq i Beogradit - Slovan Liberec (h2 orë) kokë më kokë

• Ekipet u takuan dy herë në Kupën UEFA 2006.
  • Vizitori i fitoi të dyja ndeshjet me rezultate 2-0 dhe 1-2.

Parashikimi Ylli i Kuq Beograd vs Slovan Liberec

Crvena Zvezda nuk ka humbur në shtëpi për 16 ndeshje radhazi në kalendarin e të gjitha kompeticioneve, duke fituar në 12 prej tyre edhe pse ka disavantazh -1, duke treguar se vendasit kanë përfituar nga avantazhi në fushë.

Është e rëndësishme të theksohet se ai shënoi golin e parë në 12 nga ato ndeshje. Për më tepër, Ylli i Kuq ka mbajtur një portë të pastër para pjesës së parë në tetë ndeshje radhazi të UEL në shtëpi në programin e tyre.

Nga këto statistika mund të presim që vendasit të kenë gjysmë avantazh në nëntëdhjetë minuta. Prandaj, këshilla që Crvena Zvezda të fitojë njërën ose pjesën tjetër të ndeshjes është ndoshta basti më i mirë për lojtarët.

Megjithatë, ne nuk mund të mbështesim Yllin e Kuq për të rritur avantazhin e tyre deri në bilbilin e fundit. Pritësi po ndjek një seri pa fitore në orar. Për më tepër, Liberec do të ngrohet me një seri fitoresh prej tre ndeshjesh.

Bardheblutë kanë humbur vetëm tre nga dhjetë ndeshjet jashtë fushe të UEL në kompeticion. Me këtë formë të mirë në rrugë, Slovan ka një shans të mirë për të marrë diçka nga ndeshja.

Prandaj, shansi i dyfishtë që favorizon Slovan Liberec ka të ngjarë të jetë një opsion i përshtatshëm për bastorët.