Këshilla, Parashikime, Shanse Real Madrid vs Inter Milan

logotipo

Real Madrid është në fund të Grupit B të Ligës së Kampionëve dhe bardhezinjtë nuk kanë qenë të mirë në asnjë nga ndeshjet e tyre në Champions League. Pas humbjes nga Shakhtar Donetsk 3-2, në të cilën pësuan tre gola në pjesën e parë, Real Madridit iu desh të shënonte dy gola në pjesën e dytë për të mundur Borussia Monchengladbach 2-2 në raundin e dytë. arritën në finale. tre minuta lojë.

Të martën mbrëma, Real Madrid do të presë Interin në kryeqytetin spanjoll. Nerazzurrët janë të tretët në grup me pikë me Borussia Monchengladbach. Megjithatë, gjermanët shënuan më shumë gola (katër), duke lënë Interin në vendin e tretë. Grupi B ka qenë shumë konkurrues deri më tani, me Shakhtar Donetsk që çuditërisht kryeson grupin pas dy raundeve.

Edhe pse Real Madrid dhe Inter Milan janë dy nga skuadrat më të rëndësishme në Evropë, ata nuk kanë luajtur në Evropë vitet e fundit. Takimet e tyre më të fundit kanë qenë të gjitha në turne parasezonal dhe këto rezultate nuk ka gjasa të ndikojnë se cila skuadër fiton të martën mbrëma.

Real Madrid hyn në lojë në një seri prej tre ndeshjesh pa humbje, ndërsa Interi është i pamposhtur në katër ndeshje radhazi në të gjitha garat. Cila palë do të fitojë më shumë pikë të martën mbrëma?

Shanset e basteve Real Madrid vs Inter Milan

Interi po vjen nga barazimet e njëpasnjëshme në të gjitha garat. Pas barazimit 0-0 në raundin e dytë të Champions League kundër Shakhtar Donetsk, ata barazuan 2-2 me Parma në Serie A në fundjavë. Të katër golat u shënuan në pjesën e dytë.

Skuadra e Antonio Contes ka humbur vetëm një herë këtë sezon në tetë ndeshje në të gjitha garat. Kjo humbje erdhi në Derby della Madonnina kundër AC Milan. Barazimet kanë qenë konstante për skuadrën e San Siros këtë sezon. Ata kanë barazuar katër herë në tetë ndeshje në të gjitha garat. Mbrojtja e Interit nuk ka qenë aq koprrac sa sezonin e kaluar. Ata lejuan ekipet të shënonin 12 herë, mesatarisht 1,5 gola për lojë. Interi ka shënuar 17 gola, me 2,12 gola për ndeshje.

Real Madrid ka luajtur nëntë herë në të gjitha garat me një rekord prej 5W-2D-2L në ndeshjen e tretë. Nuk ka fituar Champions League këtë sezon. Real Madridi po fiton 4-1 ndaj Huesca në fundjavë në shtëpi. Ata shënuan nga dy gola në secilën pjesë të ndeshjes. Los Blancos janë të dytat në La Liga dhe vetëm një pikë prapa liderit Real Sociedad. Skuadra e Zinedine Zidane ka një ndeshje më pak.

Lajmet e ekipit Real Madrid – Inter Milan

Trajnerit Zinedine Zidane iu desh të fshinte akuzat për mosmarrëveshjen midis lojtarit të Real Madridit, Karim Benzema dhe Vinicius Jr. Pamjet treguan Benzema duke i thënë shokut të skuadrës Ferland Mendy që të mos ia kalojë topin Vinicius gjatë ndeshjes së Real Madrid në Ligën e Kampionëve me Borussia Monchengladbach. Të dy u stërvitën krah për krah në përgatitje për fitoren e Real Madrid ndaj Huesca në fundjavë.

Vinicius nuk startoi kundër Huesca-s, por hyri si zëvendësues. Benzema debutoi dhe shënoi dy gola. Zidane ka disa lëndime që shoqërojnë problemet mes dy yjeve të tij. Lucas Vasquez është i dyshimtë për shkak të një tendosje muskulore. Dani Carvajal është jashtë për shkak të një dëmtimi në gju dhe nuk do të kthehet së shpejti. Álvaro Odriozola dhe Martín Odegaard janë gjithashtu të lënduar dhe nuk do të luajnë. Lajmi i mirë për Zidane është se Eden Hazard luajti gjatë gjithë fundjavës dhe shënoi një gol.

Conte mund të jetë pa lojtarin e tij më të rëndësishëm sulmues. Romelu Lukaku është i dyshimtë për një dëmtim të muskujve. Lukaku do të frikësonte praparojën e Real Madridit, por me të, përgjegjësia për të shënuar do të bjerë plotësisht mbi supet e Lautaro Martínez.

Stefano Sensi dhe Alexis Sánchez janë gjithashtu të dyshimtë për lojën për shkak të lëndimeve të tyre përkatëse. Matias Vecino mund të kthehet në ekip pas rikuperimit nga një dëmtim në gju.

Parashikimi Real Madrid – Inter Milan

Të dyja skuadrat për të shënuar - BALTO TANI

Me golat e të dyja skuadrave kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së parë dhe të dytë të Champions League për Real Madridin. Në të dyja ndeshjet, Real Madridi pësoi gola në pjesën e parë (në total pesë). Ata u rikthyen në të dyja ndeshjet për të shënuar dy gola në pjesën e dytë. Ndaj Shakhtar Donetsk nuk mjaftuan dy golat e tij. Ata barazuan 1-2 javën e kaluar kundër Borussia Monchengladbach. Te Interi, të dyja skuadrat shënuan gola në raundin e parë.

Karim Benzema do të shënojë në çdo kohë - BALTO TANI

Karim Benzema mund të jetë në vështirësi me Vinicius Jr, por kjo nuk e ka penguar atë të shënojë. Benzema shënoi një gol në raundin e dytë kundër Borussia Monchengladbach. Ai shënoi dy herë të tjerë në fundjavë kundër Huesca. Benzema shënoi tre gola në shtatë ndeshje në La Liga. Ai ka mesatarisht 3,59 goditje për 90 minuta në ligë.

Më shumë se 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Ditët 1 dhe 2 të Champions League për Real Madridin përfunduan me më shumë se 2,5 gola të shënuar. Në fakt, Los Blancos kanë shënuar më shumë se 3,5 gola në çdo ndeshje. Ndeshja e parë e Interit përfundoi me mbi 2,5 gola dhe skuadra u rikthye për të barazuar Borussia Monchengladbach. Asnjë prej tyre nuk ka qenë shumë i mirë në Champions League pas dy xhirove.

Mbrojtja e Interit nuk ka qenë shumë e mirë këtë sezon. Megjithatë, ata kanë një justifikim. Interi ishte nënkampion i Europa League në gusht, duke humbur nga Sevilla në finale. Real Madridi nuk ka asnjë justifikim për të hequr dorë nga golat në Champions League. Ata u eliminuan nga Champions League në fillim të gushtit dhe patën një pushim më të gjatë se Inter Milan.

Meqë këto skuadra kanë luajtur tashmë në Champions League, ka gjasa që të ketë gola nga të dyja skuadrat. Real Madrid dhe Inter Milan pritet të barazojnë të martën mbrëma pasi anulojnë njëri-tjetrin. Interi do të barazojë ndeshjen e tretë radhazi në Champions League në kryeqytetin spanjoll.

Oferta e basteve Real Madrid vs Inter Milan

888 logo Sport

Rimbursim falas i basteve deri në 50 £ nëse DeChambeau fiton në Augusta

Periudha promovuese është 9 nëntor 00:01 GMT – 12 nëntor Fillimi i Parë i Turneut Raundi 18 – 1+ – Bastet kualifikuese vetëm në 'Pozicionin Final' – Basti minimal 1 £ fitore – Bastet për çdo kuptim kualifikohen me një bast prej 2 £ në çdo drejtim ( 50 £ gjithsej) - Bastet kualifikuese humbëse do të rimbursohen vetëm deri në 2024 £ për anëtar nëse Bryson DeChambeau fiton Masters 72 - Bastet falas do të kreditohen brenda 7 orëve nga përfundimi i turneut dhe do të jenë të vlefshme për XNUMX ditë - kufizimet e tërheqjes dhe të gjitha termat dhe kushtet e zbatueshme