Këshilla, Parashikime, Shanse RB Leipzig vs PSG

logotipo

RB Leipzig pret Paris Saint-Germain të mërkurën mbrëma në Grupin H të Champions League në Red Bull Arena. Ndeshja e fazës së grupeve do të jetë një ripërsëritje e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve të sezonit të kaluar. Ndeshja përfundoi 3-0 në favor të Paris Saint-Germain-it, me cilësinë e skuadrës së Thomas Tuchel që fitoi vëmendje gjatë natës.

Julian Nagelsmann do të kërkojë më të mirën në skuadrën e tij, veçanërisht pasi u poshtërua nga Manchester United në Old Trafford, 5-0. Ishte një rezultat më shumë përjashtim sesa normë. Megjithatë, RB Leipzig papritmas u gjend në gjendje të rëndë. Gjatë fundjavës, ata humbën 1-0 nga Borussia Monchengladbach në Bundesligë. Humbja bëri që Red Bulls të zbresin nga vendi i parë.

Që nga humbja nga Manchester United në xhiron e parë të Champions League, Paris Saint-Germain është në një sekuencë prej tri fitoresh radhazi. Të tre ndeshjet përfunduan me zero fitore, me Paris Saint-Germain që kryesonte kundërshtarin 9-0.

RB Leipzig nuk ka shënuar në dy ndeshjet e fundit në të gjitha garat. A mundet Nagelsmann ta kthejë ekipin e tij në rrugën e duhur në kurriz të Tuchel dhe kompanisë?

Shanset e basteve RB Leipzig vs PSG

Paris Saint-Germain mund të marrë tre pikë nga gjashtë në Grupin H, por luftoi për t'i fituar ato. Pasi u mundën 2-1 në shtëpi nga Manchester United, në të cilin rezultati i tyre i vetëm ishte një autogol nga Anthony Martial, Paris Saint-Germain dukej jashtë ritmit në pjesën më të madhe të lojës kundër Stambollit Basaksehir. Kampionët e Turqisë duhet të kishin shënuar disa gola pasi kishin kaq shumë raste. Goditja e tij e dobët i lejoi Paris Saint-Germain të mos shënonte dy gola në pjesën e dytë pasi Everton refuzoi Moises Kean.

RB Leipzig dominoi Stambollin Basaksehir, me një fitore 2-0. Udhëtimi i tij në Old Trafford nuk shkoi mirë. Red Bulls humbën një gol në pjesën e parë falë një thirrjeje të diskutueshme VAR në favor të Manchester United. Red Bulls patën mundësi për të shënuar, por nuk arritën të depërtojnë bazën e Manchester United. Goli i Marcus Rashford në minutën e 74-të shkaktoi një ortek në të cilin Manchester United shënoi katër herë në 16 minutat e fundit. RB Leipzig u palos pas goditjes së parë të Rashford.

Kur këto skuadra u takuan në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në gusht, ishte një seri e vetme dhe jo një seri me dy ndeshje që luhej tradicionalisht në turne. Marquinhos dhe Angel Di Maria shënuan në pjesën e parë për Paris Saint-Germain. Juan Bernat shtoi një të tretën pak para orës.

Lajmet e ekipit RB Leipzig vs PSG

Lajmi i madh për Paris Saint-Germain është mungesa e Neymar edhe një herë. Braziliani thjesht nuk mund të qëndrojë në formë dhe kur ndjen një lloj problemi me fitnesin, e vendos menjëherë në raft për javë të tëra. Paris Saint-Germain nuk do ta ketë Neymarin të paktën deri pas pushimit ndërkombëtar pas një dëmtimi në ijë të pësuar në ndeshjen kundër Stambollit Basaksehir.

Vetëm këtë sezon, Neymar ka humbur tashmë katër ndeshje në të gjitha garat dhe ndeshja e kësaj të mërkure mbrëma në Gjermani do të jetë ndeshja e pestë që Neymar nuk luan. Paris Saint-Germain ka luajtur vetëm 11 herë në të gjitha garat. Ndeshja do të mungojnë edhe Bernat dhe Julian Draxler. Të dy janë lëndime infermierore. Bernatit do t'i duhet pak kohë për t'u rikthyer pas një dëmtimi të rëndë në gju. Lajmi shpërtheu të hënën mbrëma se Kylian Mbappe tani është një ndeshje për ndeshjen.

Nagelsmann nuk do t'i bashkohen Lukas Klostermann dhe Konrad Laimer. Tyler Adams është një dyshim i madh për shkak të një problemi me ligamentet. Mbrojtësi i parë i djathtë Nordi Mukiele gjithashtu mund të humbasë ndeshjen. Ai ishte jashtë dy ndeshjeve të fundit të ekipit.

RB Leipzig duhet të shënojë gola, diçka që nuk arriti ta bëjë kundër Manchester United dhe Borussia Monchengladbach. Humbjet e tyre radhazi ishin hera e parë që RB Leipzig nuk arrin të shënojë në ndeshje këtë sezon.

Parashikimi RB Leipzig vs PSG

Të dyja skuadrat do të shënojnë gola - BALTO TANI

RB Leipzig duhet të ndryshojë formën të mërkurën mbrëma në shtëpi ndaj Paris Saint-Germain. Edhe pse nuk ka shënuar në dy ndeshjet e fundit dhe ka pësuar gjashtë gola, RB Leipzig është shumë më i mirë se sa tregojnë rezultatet. Sulmi i RB Leipzig duhet të arrijë mbrojtjen e Paris Saint-Germain dhe, ashtu si Manchester United në raundin e parë, klubi francez duhet të lejojë gola.

Marcel Sabitzer për të shënuar në çdo kohë - BALTO TANI

RB Leipzig ka nevojë për kapitenin e tyre për të ecur përpara dhe për të ndihmuar në ndryshimin e formës së klubit. Lëndimet e kanë penguar Sabitzer të luajë një rol të madh për ekipin këtë sezon. Ai u shfaq në tre nga nëntë ndeshjet e ekipit në të gjitha garat. Dy nga ato ndeshje ishin zëvendësime, përfshirë fillimin kundër Manchester United në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sabitzer ka një gol në tre ndeshje. Rezultati erdhi nga penalltia.

Më shumë se 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Paris Saint-Germain regjistroi mbi 2,5 gola në raundin e parë të Champions League, ndërsa RB Leipzig regjistroi mbi 2,5 gola në raundin e dytë. Të dy klubet u mundën nga Manchester United dhe nuk u rikthyen. Pritet që mbrojtja e Paris Saint-Germain të ketë vështirësi. Nëse luajnë si kundër Stambollit Basaksehir, RB Leipzig nuk duhet ta ketë problem të shënojë gola.

Pesë nga nëntë ndeshjet e RB Leipzig në të gjitha garat kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Ata kanë një mesatare prej 1,89 gola të shënuar për ndeshje dhe 1,00 të pësuar në të gjitha garat. Paris Saint-Germain mesatarisht 2,36 gola për lojë dhe 0,45 gola të lejuar për lojë në të gjitha garat. Gjashtë nga 11 ndeshjet e Paris Saint-Germain në të gjitha garat kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar. Mos harroni se ndeshja e gushtit të kaluar në gjysmëfinalen e Champions League përfundoi me më shumë se 2,5 gola.

Paris Saint-Germain nuk ka më Neymar, por Mbappé gjithashtu mund të humbasë ndeshjen. Mbappé u largua në fundjavë kundër Nantes në një fitore 3-0. Ai ishte jashtë stërvitjes të hënën dhe është i dyshimtë me një tendosje të kërdhokullës.

RB Leipzig duhet të përmirësohet, por nuk do të arrijë fitore ndaj Paris Saint-Germain. Prisni një fitore ose barazim për skuadrën pariziene, edhe pa dy yjet e tyre më të mëdhenj.

Ofertat e basteve RB Leipzig kundër PSG

888 logo Sport

Rimbursim falas i basteve deri në 50 £ nëse DeChambeau fiton në Augusta

Periudha promovuese është 9 nëntor 00:01 GMT – 12 nëntor Fillimi i Parë i Turneut Raundi 18 – 1+ – Bastet kualifikuese vetëm në 'Pozicionin Final' – Basti minimal 1 £ fitore – Bastet për çdo kuptim kualifikohen me një bast prej 2 £ në çdo drejtim ( 50 £ gjithsej) - Bastet kualifikuese humbëse do të rimbursohen vetëm deri në 2024 £ për anëtar nëse Bryson DeChambeau fiton Masters 72 - Bastet falas do të kreditohen brenda 7 orëve nga përfundimi i turneut dhe do të jenë të vlefshme për XNUMX ditë - kufizimet e tërheqjes dhe të gjitha termat dhe kushtet e zbatueshme