💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Parashikimi i kampionatit Preston vs Cardiff City nga LeagueLane

Data: E diel, 18 tetor 2024
Fillimi në 12:00 në MB
Vendndodhja: Deepdale, Preston

Raundi i pestë i Premier League do të përfundojë mesditën e së dielës në Deepdale, ku Preston North End do t'ju mirëpresë në Cardiff City.

Mikpritësit ishin një nga skuadrat më të vështira për t'u mposhtur kur bëhet fjalë për ndeshjet në shtëpi sezonin e kaluar, veçanërisht në fillimin e sezonit të kaluar.

Të dyja skuadrat kanë një fillim disi të ngadaltë deri më tani, pasi kanë grumbulluar vetëm katër pikë dhe duke zënë pozitat në fund të tabelës së ligës.

Kjo me siguri do të ndryshojë për një fitues të kësaj ndeshjeje. Çuditërisht, Preston është favorit për të fituar me një çmim aktual prej 2,30.

Preston vs Cardiff City kokë më kokë

Mes këtyre dy skuadrave në të kaluarën ka pasur shumë takime kokë më kokë, më saktë 48. Rezultati është mjaft i ngushtë për sa i përket fitoreve. Preston fitoi 19 ndeshje ndërsa Bluebirds fituan 17 herë. Kur bëhet fjalë për këtë vend, nikoqirët kanë një normë të lartë fitoreje prej 50% nga 24 ndeshje.

H2h më i fundit u zhvillua në të njëjtin stadium në fund të qershorit të këtij viti. Cardiff mori një fitore befasuese 3-1.

Pati të njëjtin numër opsionesh Over dhe Under në dhjetë ndeshjet e mëparshme mes tyre.

Këshilla bastesh për Preston vs Cardiff City

Preston i befasoi të gjithë pak para pushimit ndërkombëtar me paraqitjen e tij në Community Stadium kundër Brentford. Ata u zvarritën me dy gola në pjesën e parë dhe shumë menduan se ndeshja kishte përfunduar.

Megjithatë, Preston u kthye me stil pasi shënoi katër gola në pjesën e dytë për të fituar ndeshjen. Lojtari i ndeshjes ishte Scott Sinclair me dy gola dhe një asistim.

Nëse ata mund të pushtojnë një nga terrenet më të vështira në ligë si kjo, ata sigurisht kanë një shans të mirë kundër Cardiff.

Skuadra e Uellsit ka pasur një fushatë zhgënjyese, e cila përfshin humbjet në shtëpi ndaj Sheffield Wednesday dhe Reading. Fitorja e vetme ishte kundër Nottingham Forest të pozicionuar në fund.

Besojmë se zgjedhja e shtëpisë ka shumë vlerë, ndërsa zgjedhja e bankierit është nën 2,5 metra katrorë.