Porto x Tondela: LIVE [HD]: Shihni se ku mund të shikoni Liga NOS LIVE

Porto do të përballet me Tondela në atë Të shtunën (05) në orën 17:30 (koha e Brazilit), në Stadiumi Dragao në Porto, për ditën e 9 të Premier League NOS. Ndeshja do të transmetohet nga ESPN dhe SPORT TV në Portugali në orën 21:30.

Me përmbushjen e misionit të Ligës së Kampionëve, Porto tani mund ta kthejë vëmendjen te kampionati portugez.

Të martën, më 1 dhjetor, po në Estádio do Dragão, Porto konfirmoi kualifikimin për në fazën e XNUMX-të të Ligës së Kampionëve një ditë përpara, duke ruajtur barazimin XNUMX-XNUMX me Manchester Cityn. Rezultati ishte i mirë, por performanca jo. Klubi luajti si një ekip i vogël. Prodhuan vetëm dy mundësi përfundimi gjatë ndeshjes. Vetëm njëri prej tyre goditi objektivin.

Ai i shpëtoi humbjes falë gabimeve të Manchester Cityt në gjuajtje që krijuan 19 raste gjuajtjeje. Pesë prej tyre shkuan drejt portës portugeze. Por ata nuk arritën të lëviznin rrjetën. Megjithatë, edhe nëse do të humbiste, Porto do të kualifikohej, pasi fitorja e Olympique de Marseille ndaj Olympiacos (2-1) në ndeshjen tjetër vendimtare do të garantonte vendin e tyre në fazën tjetër të turneut.

Megjithatë, Porto me siguri do të duhet të prodhojë më shumë për të vënë tre pikët në llogarinë e tyre në ndeshjen e kësaj të shtune. Ju as nuk mund të mendoni për një rezultat tjetër. Me 16 pikë (pesë fitore, një barazim dhe dy humbje) zë një vend modest të katërt në tabelë. Është gjashtë pikë prapa liderit të Sportingut. Si kryesore, performanca është superiore. Ajo ka fushatën e dytë më të mirë në renditjen e pronarëve të pronave. Nga 12 pikët e diskutuara në kolonë, një fitoi nëntë (tre fitore dhe një humbje) pasi kishte shënuar nëntë gola dhe kishte pranuar pesë.

Porto x Tondela: ku të shikoni, programoni, programet dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minute në kohë reale.