Porto x Nacional LIVE [HD]: Shihni se ku mund të shikoni Liga NOS LIVE

Porto do të përballet me Nacional në atë E diel (20), ora 17:00 (koha e Brazilit), në Estádio do Dragão, në qytetin e Portos, për ditën e 10 të Premier League NOS. Ndeshja do të transmetohet nga FoxSports e SPORTTV në Portugali në orën 20:00.

Me misionin e kryer në kupa, Porto do të luajë sërish këtë të diel, më datë 20, për kampionatin portugez.

Porto mori një periudhë të shkurtër 'pushimesh' nga kampionati portugez. Kanë qenë tre ndeshje të ndjekura nga gara të tjera. Ata të gjithë fituan. E para, një formalitet i thjeshtë. Ai shënoi 2-0 te Olimpiacos nga Greqia, sapo plotësoi tabelën e xhiros së fundit të fazës së grupeve të Champions League. Ai tashmë ishte i garantuar në XNUMX/XNUMX si i dyti në grup. Ai do të rifillojë mosmarrëveshjen e turneut në shkurt përballë Juventusit.

Megjithatë, dy ndeshjet e ardhshme ishin jetë a vdekje. Në Kupën e Portugalisë ai siguroi vendin në 2/1 duke shënuar 16-XNUMX ndaj Tondelës. Tani, ai pret përcaktimin se kush do të jetë kundërshtari i tij i ardhshëm. Të mërkurën, më datë XNUMX, gjithashtu në Estádio do Dragão, ai bëri debutimin e tij në Kupën e Ligës Portugeze. Për çerekfinalet, rezultati u përsërit me Paços de Ferreira si rival.

Kampionati portugez është vendi ku ka paraqitur vështirësi më të mëdha. Me 19 pikë (gjashtë fitore, një barazim dhe dy humbje), ai e nisi debatin e turit të dhjetë, duke zënë vendin e tretë në klasifikim. Katër pikë më poshtë Sporting, lider. Megjithatë, si drejtuese, ka performancën më të mirë në Primeira Liga. Nga 15 pikët e diskutuara në kolonë, një fitoi 12 (katër fitore dhe një humbje) pasi ka shënuar 13 gola dhe ka pranuar tetë.

Porto x Nacional: ku të shikoni, programoni, programet dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minute në kohë reale.

FC Porto pret Nacionalin, në ndeshjen e xhiros së 10-të të Liga NOS. Këto janë zgjedhjet e Sérgio Conceição për këtë ndeshje.

Eleven FC Porto: Marchesín; Nanu, Mbemba, Diogo Leite dhe Zaidu; Otávio, Uribe dhe Sérgio Oliveira; Tecatito, Taremi dhe Marega.

Zëvendësues: Diogo Costa, Sarr, Manafá. Fábio Vieira, Grujic, Luis Díaz, João Mário, Toni Martínez dhe Evanilson.

XNUMX KOMBËTARE: Daniel Guimaraes; Rúben Freitas, Lucas Kal, Pedrão, João Vigário; Alhassan, Azouni, Danilovic; Kenji Gorré, Camacho dhe Brayan Riascos.

Alternativat kombëtare: Riccardo, Koziello, Rúben Micael, Witi, Rochez, Júlio César, Nuno Borges, João Victor dhe Francisco Ramos.

Manuel Oliveira, nga Porto, është arbitri i caktuar për përballjen mes bardhebluve. Tiago Leandro dhe Tiago Mota janë asistentë, ndërsa Fábio Melo është arbitri i katërt.

Bruno Esteves, nga Setúbal, do të jetë në VAR, i ndihmuar nga José Luzia.