Ponte Preta x Sampaio Corrêa LIVE [HD]: Shihni ku ta shikoni në TV dhe në internet

Ponte Preta dhe Sampaio Correa fytyrë, në atë E martë (01), në 21h30 (koha e Brazilit), në Stadiumi Moisés Lucarelli, në Campinas (SP), për raundin e 25-të të Kampionati Brazilian i Serisë B. Ndeshja do të transmetohet drejtpërdrejt ditën e sotme PREMIERA.

Skuadrat hyjnë në fushë këtë të martë (01), për raundin e 25-të të Brasileirão; shikoni se si të ndiqni drejtpërdrejt në TV dhe internet.

Katër pikë ndajnë skuadrat në tabelën e liderëve dhe të dyja kërkojnë të rehabilitohen në ligë. Ponte, në vendin e tetë me 36 pikë, vjen nga një humbje 2-1, nga një rikthim, në CSA në raundin e fundit dhe pa një seri prej pesë ndeshjesh të rënë pa humbje.

Përveç përfundimit të pathyeshmërisë, Macaca vazhdoi pa fituar asnjë ndeshje të drejtpërdrejtë në Serinë B. Ka pasur gjashtë ndeshje deri më tani, me pesë humbje (América-MG, Chapecoense, Juventude, Cuiabá dhe CSA) dhe një barazim (América-MG ).

Tani, përpiquni të përsërisni fitoren e raundit të parë ndaj Sampaio, një fund në atë kohë, për të thyer atë fat dhe për t'iu afruar G-4, që sot është katër pikë larg.

Nga ana tjetër, skuadra trengjyrësh humbet në shtëpi nga Brasil de Pelotas me rezultatin 1-0 dhe dëshiron të nisë nga torta e ekuilibruar e skuadrave që janë brenda G-4.
Me 40 pikë në vendin e tretë, Tricolor mund të largohet nga zona e klasifikimit në rast të humbjes nga Ponte Preta. Me fitoren, Bolivia Querida do të hapte shtatë pikë të lojës rivale.

Ponte Preta x Sampaio Corrêa: ku të shikoni, programoni, programet dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minute në kohë reale.

Ku të shikoni Ponte Preta vs Sampaio Corrêa sot?

transmetimi: premierë në të gjithë Brazilin, transmetuar nga Júlio Oliveira dhe komente nga Carlos Eduardo Lino.