Poloni – Itali Parashikime, Parashikime dhe Këshilla

Këshilla dhe parashikime të BwinParashikimet Poloni – Itali

Poloni – Itali Këshilla dhe shanse. 11 tetor, ora 19:45 UEFA Nations League – Liga A – Raundi i Tretë.

Vështrim paraprak Poloni – Itali

• Polonia përballet me Italinë në UEFA Nations League (UNL) edhe një herë pas dy vitesh pritje, duke fituar vetëm tre nga 16 H2H-të e mëparshme (B7, L6). Megjithatë, Polonia ka fituar gjashtë (L1) nga shtatë ndeshjet e fundit, pesë me mbi 2,5 gola të shënuar dhe katër dëshmitarë të të dyja skuadrave në rrjetë. Thënë kështu, në nëntë nga 13 ndeshjet e fundit të Polonisë, të paktën një ekip nuk ka arritur të shënojë.
  • Në shtëpi, Polonia është e pamposhtur për gjashtë ndeshje (G5, L1), duke mbajtur katër portën e paprekur. Në secilën nga pesë ndeshjet që nuk përfunduan pa gola, vendësit shënuan të parët dhe, përveç kësaj, Polonia shënoi të paktën një gol pas minutës së 76-të në të pesë.
  • Nën 2,5 gola (W2, B3, L1) janë shënuar në gjashtë ndeshjet e mëparshme UNL të Italisë në histori, duke përfshirë dy UNL H2H (W1, B1). Secila prej këtyre tri ndeshjeve të fituara/humbura përfundoi 1-0, me golin vendimtar që vinte dy herë pas pjesës së parë, duke përfshirë këtu fitoren e Italisë UNL.
  • Në të kundërt, tetë nga nëntë ndeshjet e fundit të vizitorëve gjatë fushatës kualifikuese të Euro 2024 kanë parë më shumë se 3 gola të shënuar, me Italinë që ka fituar të paktën tre gola në tre të fundit. Për më tepër, secila nga pesë fitoret e fundit të Italisë i ka parë ato të kryesojnë në HT 'në zero', duke përfshirë fitoren kundër Moldavisë në mesjavë.
  • Lojtarët për t'u parë: Kamil Grosicki (POL) shënoi një hat-trick në gjysmën e parë kundër Finlandës. Ai gjithashtu shënoi një gol fitues në ndeshjen e fundit UNL (9 shtator).
  • Ndërkohë, Francesco Caputo (ITA) shënoi në pjesën e parë në ndeshjen e tij hapëse kundër Moldavisë në mesjavë, por tre golat e tij në ligë këtë sezon erdhën pas pushimit.
  • Statistikë e nxehtë: Roberto Mancini ka fituar 15 nga 22 paraqitjet e tij për Italinë (68,18%). Kjo është përqindja më e lartë mes trajnerëve të Azzurrit me të paktën 20 ndeshje në karrierën e tyre.
Ndeshjet kokë më kokë: POLONIA – ITALI
14.10.18 Një L Poloni Itali 0: 1
07.09.18 Një L Itali Poloni 1: 1
11.11.11 FI Poloni Itali 0: 2
12.11.03 FI Itali Poloni 1: 3
30.04.97 banheiro Itali Poloni 3: 0