💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Caen vs Bastia-Parashikimi i ndeshjes-Parashikimi-Liga Franceze-27-Gusht-2016

Franca Ligue 1
Data: E shtunë, 27 gusht
Fillimi: 19:00 BST
Vendndodhja: Stade Michel d'Ornano

Kjo do të jetë ndeshja e dytë për Caen në shtëpi këtë sezon. E para ishte një thriller me pesë gola teksa mposhtën Lorientin. Çuditërisht, ata humbën ndeshjen e radhës me Lyon, por askush në klub nuk do të kujdeset për humbjen ndaj një sfiduesi të mundshëm të kampionatit. Caen do të presë Bastian dhe mendimet do të kthehen në një lojë që klubi mund ta fitojë.

E njëjta gjë mund të thuhet për Bastian, i cili humbi në ndeshjen hapëse ndaj kampionëve PSG, por mundi lehtësisht Lorient 3-0 jashtë shtëpisë. Bastia ka një mbrojtje të dobët këtë sezon ku edhe ndaj PSG-së kanë pësuar vetëm një gol dhe shpresojnë ta bëjnë sërish dhe të frustroj shumë vendasit.

Caen v Bastia: kokë më kokë

Në dy ndeshjet e fundit këtu Bastia doli me një pikë dhe unë do të isha i lumtur me këtë para ndeshjes.

Edhe pse Caen nuk e ka fituar këtë ndeshje në pesë ndeshjet e fundit, gjashtë vite më parë ka pasur shumë barazime mes tyre.

Ne kemi parë vetëm 5 gola në katër ndeshjet e fundit dhe duhet të presim një lojë me rezultate të ulëta dhe një fillim të ngadaltë dhe të kujdesshëm bazuar në ndeshjet e mëparshme.

Caen v Bastia: Parashikimi

Është e vështirë të shohësh një fitues këtu dhe është më mirë të vësh bast për gola të ulëta dhe një pjesë të parë që do të zhvillohet shumë ngadalë. Pjesa e dytë mund të përmirësohet, por këto dy skuadra, në këtë fazë të sezonit dhe të barazuara, mund të kënaqeshin me barazimin. Për të qenë në anën e sigurt, hiqni këtë ofertë brenda 45 minutave të para dhe vazhdoni me kujdes.

Caen vs Bastia - Parashikimi statistikor i basteve - Ligue 1 deri më 27 gusht 2016 Francë

Caen v Bastia: këshilla bastesh