💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

liga spanjolle
Data: E shtunë, 31 tetor 2024
Fillon në orën 17:30 MB / 18:30 CET
Vendi: Stadiumi El Sadar (Pamplona).

Pas një disfate të dyfishtë në kalendar, Osasuna u rikthye në ligë këtë sezon me tre ndeshje radhazi pa humbje. Ata kanë grumbulluar 11 pikë në ligë deri më tani pas vetëm 5 ndeshjesh në formën e tyre. Los Rojillos do të presë turneun bazuar në fitoren 1-0 në shtëpi ndaj Athletic Bilbaos në ndeshjen e fundit në kalendar.

Atlético de Madrid është skuadra e vetme që mban një seri të pamposhtur në La Liga deri më tani, pas gjashtë ndeshjeve. Deri më tani, skuadra ka pësuar vetëm një gol në formën e saj dhe ka shënuar mesatarisht 2,0 gola në atë periudhë. Indianët do ta bëjnë vizitën pas një serie dy fitoresh pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Real Betis për herë të fundit këtë sezon.

Osasuna ballë për ballë kundër Atletico Madrid (h2 orë)

• Vizitori është i pamposhtur në katër ndeshjet e fundit.
  • Nikoqirët kanë regjistruar vetëm një nga pesë fitoret e tyre të fundit në përgjithësi.
  • Ndeshja e mëparshme solli një fitore 0-5 si mysafir për Los Indios.
  • Të dyja skuadrat nuk kanë shënuar në pesë ndeshjet e fundit.
  • Vetëm një nga dhjetë ndeshjet e fundit përfundoi në barazim.
  • Pritësi ka vetëm një fitore në gjashtë ndeshjet e fundit në shtëpi.

Parashikimi Osasuna vs Atletico Madrid

Osasuna do të kërkojë të ndërtojë ecurinë e saj të pamposhtur në tre ndeshje në ligë, por mposhtja e Simeones dhe njerëzve të tij është më e lehtë të thuhet se sa të bëhet. Me një skuadër të fortë në dorë, Los Indios mund të jetë shumë e vështirë për mbrojtjen e ekipit vendas që të mbajë kontrollin.

Skuadra vendase përfiton nga avantazhi i fushës në lojë, që është burimi i tyre i vetëm në ndeshjen e radhës kundër rojiblancos, të shtunën. Për më tepër, Atlético de Madrid nuk ka humbur asnjë nga ndeshjet e tyre të ligës deri më tani brenda kalendarit të tyre.

Me shtimin e Luis Suarezit, sulmi i tyre i formuar nga Llorente M dhe João Félix është theksuar në zonën e mesme me një mesatare prej 2,0 gola në sezon. Prandaj, bakshishi mbi 1,5 gola ndoshta i shërben qëllimit të lojtarëve të zonës së portës.

Nuk ka dyshim se ndeshja po formohet si një fitore jashtë orarit të plotë. Megjithatë, është më e sigurt të supozohet se mysafirët do të fitojnë të paktën një nga dy pjesët e ndeshjes brenda nëntëdhjetë minutave. Prandaj, këshilla për Atlético de Madrid për të fituar një nga pjesët e përballjes ndoshta do të jetë basti më i mirë për lojtarët.