Olympique Marseille vs Porto LIVE [HD]: Shihni ku të shikoni në TV dhe në internet

Olympique Marseille dhe Porto përballen me njëri-tjetrin në këtë Të mërkurën më 25 në orën 17:XNUMX (koha e Brazilit), në stadiumin Vélodrome në Marsejë – Francë, për raundin e 4-të të Grupi C Da Liga e Kampioneve. Ndeshja do të transmetohet nga EI PLUS dhe TVI, Eleven Sports 1 (Portugali ora 21:00).

Ndeshja është e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve të Champions League dhe do të jetë këtë të mërkurë (25); shikoni se si të ndiqni drejtpërdrejt në internet.

Porto madje kishte një takim të shtunën e 21 nëntorit. Por nuk mund të ankohesh as për veshjen para duelit kundër Olympique de Marseille. Pas dy javësh pa lojëra, ata u përballën me modestin Fabril do Barreiro në debutimin e tyre në Kupën e Portugalisë. Trajnimi mund të ketë qenë më kërkues se takimi.

Ai thjesht u përpoq të hynte në fushë dhe të konfirmonte favorizimin e tij. Ai fitoi 2-0 për të kaluar në fazën tjetër të turneut pa iu drejtuar ekipit të tij të parë. Toni Martinez hapi rezultatin në minutën e 46 të raundit të parë. Në pjesën e dytë, Taremi e plotësoi shënimin. Në këtë mënyrë, një avantazh i mundshëm fizik që Olympique de Marseille mund të kishte përfunduar duke u anuluar.

Në kampionatin portugez, me 13 pikë (katër fitore, një barazim dhe dy humbje), Porto zë vendin e katërt në tabelë. Është gjashtë pikë poshtë Sportingut, lider.

Olympique Marseille vs Porto: ku të shikoni, orari, orari dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minute në kohë reale.

Formacioni i mundshëm i Olympique Marseille: -

Formacioni i mundshëm fillestar për Porto: -

Ku të shikoni Olympique Marseille vs Porto sot?

Ndeshja do të transmetohet drejtpërdrejt në Facebook nga Esporte Interativo dhe EI Plus.