💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Angli – Premier League
Data: E shtunë, 3 tetor 2024
Fillon në orën 20:00 MB / 21:00 CET
Vendndodhja: St. James Park.

Magi kanë qenë shumë më të mirë se finalet e sezonit të kaluar. Ata e shfrytëzuan parasezonin dhe morën pjesë në disa miqësore dhe tani po korrin shpërblimet. Ata deri më tani kanë humbur një takim të vetëm në 2019-20 në të gjitha garat.

Sidoqoftë, Clarets kanë pothuajse të kundërtën. Ata ndoshta e kanë marrë lehtë pushimin e sezonit dhe mund të shqetësohen nga vetëm një miqësore kundër Preston gjatë kësaj periudhe.

Dhe tani, ata kanë një rekord 100% humbje në ligë dhe janë kualifikuar në fund të tabelës. Përveç kësaj, ata janë edhe jashtë Kupës Carabao.

Duke ecur përpara, njerëzit e Steve Bruce kanë gjithashtu një rekord të mirë h2h në këtë stadium ndaj këtij kundërshtari.

Për arsyet, presim që Newcastle të performojë mirë këtë fundjavë.

Newcastle vs Burnley: kokë më kokë (h2 orë)

• Të rinjtë e Sean Dyche kanë shënuar gjithsej një gol në tre ndeshjet e mëparshme.
  • Ndeshja e fundit kishte përfunduar me barazim pa gola, e cila u zhvillua në shkurt të këtij viti.
  • Në këtë fushë, nikoqirët kanë një rekord 100% të pamposhtur në 21St. shekulli.
  • Vetëm një herë vendasit nuk kanë shënuar gol në këtë fushë që nga viti 2000.

Newcastle vs Burnley: Parashikimi

Magpis barazuan 1-1 në ditën e fundit si mysafirë, ndaj Tottenhamit të José Mourinhos. Në një lojë emocionuese, mysafirët kishin humbur 1-0 në pjesën më të madhe të ndeshjes, para se të shënonin golin e barazimit në 90+7.º minutë

Ndërkohë Clarets humbi 1-0 në shtëpi ndaj Southampton javën e kaluar.

Ata gjithashtu kanë një fitore të vetme gjatë gjithë sezonit në të gjitha garat, dhe kjo ishte kundër një ekipi të divizionit më të ulët. Ata gjithashtu kishin humbur tre nga katër ndeshjet e tyre të mëparshme dhe nuk arritën të shënonin në dy ndeshjet e fundit.

Nga ana tjetër, kundërshtarët e tyre kishin fituar katër nga gjashtë ndeshjet e mëparshme të përgjithshme, duke shënuar gjithsej dhjetë gola në vetëm tre ndeshjet e fundit.

Duke ecur përpara, ata gjithashtu kanë një rekord 100% të pamposhtur në përplasjet h2h në këtë vend gjatë dy dekadave të fundit, dhe kanë mbajtur një portë të pastër në dy takimet e tyre të fundit këtu.

Me këto vëzhgime në mendje, pritet një fitore e Newcastle këtë të shtunë.

Newcastle vs Burnley: këshilla bastesh

• Fituesi i secilit nga pjesët: Newcastle @ 1.75 (3/4)
  • Newcastle 0, +0,5 handikap aziatik në 1,50 (1/2).

Po kërkoni më shumë lojëra? lexoni gjithçka Parashikimet e Premierligës angleze këtu ose shkoni në faqen tonë kryesore Faqja e këshillave të futbollit.

🔥Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.