Montpellier – Reims Guess

Këshilla dhe parashikime të BwinMontpellier – Parashikimet e Reims

Montpellier – Reims Këshilla dhe shanse. 25 tetor, ora 15:00 FRANCE: Ligue 1 – raundi i 8-të.

Montpellier - Parashikimi i Reims

• Me një mesatare prej 3,60 gola për lojë gjatë pesë H2H-ve të fundit të Ligue 1 (L1) në Stade de la Mosson, kjo përballje Montpellier-Reims ka potencial të madh për gola. Për më tepër, me të paktën një gol në minutën e 70-të ose më vonë në gjashtë nga shtatë ndeshjet e Montpellier-it në ligë këtë sezon, kjo ndeshje mund të ketë dramë të vonë.
  • Mikpritësit janë të prirur për të nisur një fillim të mirë, duke pasur parasysh se ata kanë mbajtur një epërsi me një gol në HT në secilën nga tre fitoret e tyre në shtëpi këtë sezon (L1), pasi kanë shënuar golin e hapjes brenda 20 minutave të para në dy raste. Interesante, tre nga pesë humbjet e tyre të fundit në shtëpi në L1 kanë parë golin e hapjes pikërisht në minutën e gjashtë, duke përfshirë këtu H2H të fundit në L1.
  • Reims po ndjek ende fitoren e tyre të parë (B2, L5) dhe për këtë arsye po përballet me fillimin e tyre më të keq në Ligue (L1) në një sezon në historinë e klubit. Megjithatë, është inkurajuese që në 12 takime të mëparshme H2H në Montpellier në historinë e tyre L1, Reims ka qenë paksa dominues, duke rikthyer një rekord prej: W6, D1, L5 – GF 21, GA 21.
  • Tifozët duhet të presin veprime të hershme këtu, pasi goli i hapjes është shënuar para minutës së 20-të në të gjitha, përveç njërit nga katër udhëtimet e mysafirëve këtë sezon. Ky ka qenë gjithashtu rasti në secilin nga tre L1 H2H të fundit të mbajtur këtu. Dy të tretat e golave ​​të shënuar/pësuar në atë periudhë erdhën para HT.
  • Lojtarët për t'u parë: Gaëtan Laborde ka qenë golashënuesi më i mirë i Montpellier në katër nga gjashtë ndeshjet e fundit të ligës. I riu i Reims, El Bilal Touré ishte golashënuesi i parë për skuadrën e tij në tre nga katër ndeshjet e fundit të L1 që e pa atë të shënonte.
  • Seria e fitoreve: Montpellier është pa fitore në pesë ndeshje konkurruese të arbitruara nga Willy Delajod (L1, L4), duke përfshirë dy humbje ndaj Reims sezonin e kaluar.
Lojëra në krye: MONTPELLIER – REIMS
17/12/19 cou Reims Montpellier 1: 0
19,10,19 L1 Reims Montpellier 1: 0
24/02/19 L1 Montpellier Reims 2: 4
01.09.18 L1 Reims Montpellier 0: 1