💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Data: E diel, 20 shtator 2024
Fillon në orën 14:00 MB / 15:00 CET
Vendndodhja: Stade Saint-Symphorien.

Të dy klubet kanë nevojë për pikët kur takohen të dielën pasdite. Metz është i 18-ti dhe Reims i 17-ti dhe kanë 1 pikë mes tyre.

Skuadra vendase humbi 3 ndeshjet e para. Megjithatë, arsyetimi është se ka pasur një fillim shumë të vështirë duke u përballur tashmë me PSG, Lille dhe Monaco, këto skuadra mund të përfundojnë në top 3 këtë sezon.

Lajmi i mirë nëse shohim disa është se pavarësisht se Metz ka humbur të gjitha ndeshjet deri tani dhe nuk ka shënuar asnjë gol, ata kanë pësuar vetëm 3 gola, një në çdo ndeshje, gjë që na tregon se mbrojtja e tyre ka funksionuar shumë. e vështirë këtë verë dhe e shpuar mirë.

Reims filloi një fillim të keq, me vetëm një barazim dhe dy humbje. Ata humbën në shtëpi nga Lille dhe më pas humbën 1-0 në Angers. Problemi mund të jetë se klubi po përpiqet të kualifikohet në Evropë për herë të parë në 60 vjet. Skuadra është e përfshirë në kualifikimin në Europa League, ku në mesjavë mundi zviceran Servette me rezultat 1-0, ndeshja e dytë është javën e ardhshme dhe mund të mos jenë shumë të fokusuar as në këtë lojë.

Metz vs Reims: kokë më kokë

• Sezonin e kaluar kjo ndeshje përfundoi 1-1.
  • Reims nuk e ka mposhtur Metz që nga viti 2012, me 6 ndeshje.
  • Reims nuk ka fituar në Metz për 15 vjet.
  • 3 ndeshjet e fundit të ligës përfunduan me nën 2,5 gola.

Metz vs Reims: Parashikimi

Reims është një skuadër e denjë, por ka humbur pak cilësi në verë dhe nuk është i fokusuar në kampionat për momentin, por po përpiqet të kualifikohet në Europa League.

Metz është i ekuilibruar në mbrojtje me pak cilësi në sulm, ndaj besojmë se kjo lojë do të jetë shumë e diskutueshme me pak gola. Parashikimi i një barazimi pas 90 minutash nuk është kurrë i lehtë, por ne do të mbështesim një barazim në pjesën e parë me një numër të vogël golash.

Metz vs Reims: këshilla bastesh:

• Pjesa e parë: Rezultati i saktë: 0-0 në 2,10 (11/10)