💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Danimarkë – Superligë
Data: E premte, 23 tetor 2024
Fillon në orën 18:00 MB / 19:00 CET
Vendndodhja: Lyngby Stadium (Kongens Lyngby).

Duke mos fituar asnjë ndeshje të Superligës deri më tani këtë sezon, Lyngby duket se është në telashe kur pret Odensen në Kongens Lyngby të premten mbrëma. Odense po synon ta përballojë fundjavën me disa festime fushate dhe formë më të mirë.

Vikingët do të presin pas pesë ndeshjesh pa fitore radhazi pas humbjes 3-2 jashtë fushe ndaj Vejles në ndeshjen e fundit të ligës. Ndërkohë, Jakob Michelsen dhe njerëzit e tij janë në një seri prej tre humbjesh, me vetëm një fitore nga pesë ndeshjet e fundit të ligës.

Lyngby v Odense kokë më kokë (h2h)

• Të dyja skuadrat kanë shënuar në katër ndeshjet e fundit.
  • Ndeshja e mëparshme solli një fitore 3-1 në shtëpi për Odensen.
  • Vetëm tre nga dhjetë takimet e tyre të fundit përfunduan në barazim.
  • Vizitori regjistron katër nga pesë fitoret e fundit të përgjithshme.
  • Nikoqirët kanë humbur vetëm një nga shtatë ndeshjet e fundit në shtëpi.

Parashikimi Lyngby vs Odense

Odense do të vizitojë pasi pësoi një humbje 3-1 në Midtjylland në ndeshjen e fundit të ligës në kalendar. Do të jetë e vështirë për Jakob Michelsen që të rikthejë skuadrën e tij nga ajo humbje, por meqë jemi në fazat e hershme të garës, ata kanë një shans për t'u rikthyer.

Ndeshjet e njëpasnjëshme mund të lodhin lojtarët për shkak të udhëtimeve, ndaj mund të presim që ekipi mysafir të jetë pak i lodhur në pjesën e dytë. Me avantazhin e tyre të radhës, Lyngby mund të ndërtohet mbi atë zhgënjim dhe ka të ngjarë të shënojë të paktën një gol në nëntëdhjetë minuta. Kështu që BTTS ka të ngjarë të shërbejë për të marrë kthime të mira në zonën e golit.

Megjithatë, edhe me tre humbje radhazi në program, Odense ka ende gjithçka për të provuar mbrojtjen e vendasve në mes. Këtë e pamë në historinë e tij h2h me Royal Blues, siç u përmend më lart. Prandaj, basti pa barazim në Odense është ndoshta basti më i mirë për lojtarët.