💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Renditja e Ligës së Kampionëve
Data: E mërkurë, 25 gusht 2024
Fillon në orën 18:30 MB / 19:30 CET
Vendi: Huvepharma Arena (Razgrad).

Ludogorets është në një seri fitoresh prej tre ndeshjesh këtë sezon pas një fitoreje 1-4 jashtë fushe kundër Cherno More në Purva Liga të Bullgarisë. Ata ishin kampionët e asaj lige sezonin e kaluar me 13 pikë epërsi ndaj të afërmve të tyre në tabelë.

Nikoqirët mposhtën Buducnostin në shtëpinë e këtij të fundit me rezultatin 1-3 për të kaluar në çerekfinale të renditjes së CL këtë sezon.

FC Midtjylland shënoi 82 pikë nga 36 ndeshje të ligës në Super Ligë sezonin e kaluar. Ata kishin 14 pikë epërsi ndaj nënkampionëve të tabelës. Wolves ishin kampionët danezë të Superligës sezonin e kaluar pasi humbën në shtëpi nga Aalborg në ndeshjen e fundit të ligës muajin e kaluar.

Në fund të sezonit, Wolves humbën pikë me tre takime pa fitore në pesë takimet e fundit të ligës. Që atëherë, vizitori nuk ka luajtur asnjë kompeticion të madh në kalendarin e tij, gjë që do të jetë shqetësuese për udhëtarët.

Ludogorets Razgrad vs FC Midtjylland kokë më kokë (h2 orë)

Skuadrat nuk janë takuar më parë kohët e fundit.

Parashikimi i Ludogorets Razgrad kundër FC Midtjylland

Seria e fitoreve sipas programit të Ludogorets do të rrisë shanset e tyre për të fituar ndeshjen në nëntëdhjetë minuta. Të luash në shtëpi do t'i japë nikoqirit një avantazh në fushë dhe është më e sigurt për bastet që të shkojnë me një fitore në shtëpi në ndeshje për të marrë kthime të mira.

Kontigjentet daneze nuk do të tërhiqen kundër mikpritësit pa luftë. Ata kanë të dhëna të mira në programin e tyre për të qenë një ekip i fortë në rrugë. Prandaj, BTTS ka të ngjarë të jetë i dobishëm për bastorët, duke pasur parasysh se ka të ngjarë të ketë më shumë se 1,5 gola në nëntëdhjetë minuta.

Këshilla për bastet Ludogorets Razgrad kundër FC Midtjylland

• Më shumë se 1,5 gola.
  • Rezultati përfundimtar: Ludogorets Razgrad @ 1,40 (2/5).
  • Të dyja skuadrat shënojnë 1,75 (3/4).

Po kërkoni më shumë lojëra? lexoni gjithçka Parashikimet e Ligës së Kampionëve këtu ose shkoni në faqen tonë kryesore Faqja e këshillave të futbollit.

🔥Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.