Lorient - Parashikimet, Parashikimet dhe Këshillat e Nantes

⚽ Parashikimet Lorient – ​​Nantes

Lorient - Nantes Këshilla dhe shanse. 8 Nëntor, ora 15:00 FRANCE: Ligue 1 – raundi i 10-të.

Lorient - Parapamje e Nantes

• Lorient është mbi tre të fundit të Ligue 1 (L1) në diferencë golash vetëm pasi fitoi vetëm një nga tetë ndeshjet e fundit të ligës (G1, L2, L5), megjithëse tre nga humbjet e tyre kanë qenë me diferencë me një gol. Lorient, skuadra e vetme L1 që ende kryeson HT-në këtë sezon, shënoi shtatë nga 12 golat e tyre L1 pas minutës së 60-të. Kjo, megjithatë, e ndihmoi atë të fitonte dy nga pesë ndeshjet ku ai pësoi së pari (G2, L3), megjithëse ai nuk ka fituar ende asnjë nga ndeshjet e ligës ku shënoi golin e parë (B1, L2).
  • Megjithatë, është shqetësues fakti që Lorient nuk ka fituar në shtatë L1 H2H të fundit (D2, L5). Ata gjithashtu nuk kanë fituar në shtëpi në tre ndeshjet e fundit L1 (B1, L2), duke humbur pesë pikë pasi shënuan të parën në dy nga ato ndeshje.
  • Nantes fitoi vetëm një nga gjashtë ndeshjet e fundit të L1 (F1, L1, L4) dhe në pesë prej tyre ata pësuan më shumë se 2 gola. Megjithatë, priten veprime të vonuara, pasi shtatë nga 13 "autogolat" e Nantes në L1 kaluan përtej minutës së 60-të, me pesë të pësuar në periudhën 61-70, të cilët ishin të pamposhtur në ndeshjet L1 të Nantes (G6, Barazimi).
  • Vizitorët janë pa fitore jashtë shtëpisë këtë sezon L1 (L1, L3) dhe nuk kanë arritur të shënojnë kundër HT në tre nga këto katër ndeshje. Më pas, ata pësuan së pari (dhe humbën) në tre të fundit.
  • Lojtarët për t'u parë: Yoane Wissa ka shënuar tre golat e tij të fundit në kohën shtesë L1, dy herë më shumë se golashënuesi më i mirë i Lorient. Ndërkohë, Imrân Louza nga Nantes shënoi golat e tij në L1 para HT dhe nga pika e bardhë.
  • Statistika interesante: Lorient ka mbajtur një portë të pastër në 19 ndeshjet e fundit në shtëpi në ligën e parë, megjithëse ka pranuar vetëm 11 gola.
Ndeshja ballore: LORIENT – NANTES
29.04.17 L1 Nantes Lorient 1: 0
15.10.16 L1 Lorient Nantes 1: 2
27.07.16 CF Lorient Nantes 0: 1