💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Europa – UEFA Nations League
Data: E mërkurë, 14 tetor 2024
Fillon në orën 17:00 MB / 18:00 CET
Vendndodhja: Stadionas LFF (Vilnius).

Grupi 4 i Ligës C është përballur në mënyrë të barabartë në mesin e fazës së turneut, me të gjitha skuadrat që ndajnë nga katër pikë secila në tabelë deri më tani. Lituania është në vendin e fundit, falë gol diferencës në tabelë.

Të luash në shtëpi do të ketë avantazhin e vet për vendasit, por përballja me Shqipërinë në vendin e 66-të në FIFA, ndërkohë që është në pozitën e 131-të, do të kërkojë punë shtesë në nëntëdhjetë minuta. Duke qenë se e kundërta i ka favorizuar në UNL këtë sezon, nikoqirët janë shpresëdhënës.

Lituania - Shqipëria ballë për ballë (h2 orë)

• Pritësi ka regjistruar tre nga pesë fitoret e fundit të përgjithshme.
  • Ndeshja e mëparshme rezultoi në një fitore 0-1 jashtë fushe për Lituaninë.
  • Të dyja skuadrat kanë shënuar në tre nga pesë ndeshjet e fundit.
  • Asnjë nga ndeshjet e tyre nuk ka përfunduar në barazim që nga viti 1992.

Parashikimi i Lituanisë kundër Shqipërisë

Lituania ishte më vdekjeprurëse në sulmet e saj në anën e pasme të fushatës UNL. Dhe pavarësisht se nuk kishte asnjë avantazh në terren, Rinktine arriti të fitojë 0-1 si mysafir ndaj Shqipërisë.

Tani që ata janë në komoditetin e shtëpisë, mund të presim disa gola në nëntëdhjetë minuta. Prandaj, bakshishi për më shumë se 1,5 gola ka të ngjarë të kënaqë nevojat e bastorëve në ndeshje.

Edhe pse golat duhet të dalin në ndeshje, nuk dihet me siguri nëse dy skuadrat do ta shohin rrjetën në nëntëdhjetë minuta.

Asnjë nga katër ndeshjet e fundit të Shqipërisë nuk ka përfunduar me një BTTS, dhe e njëjta gjë vlen edhe për hostin në katër nga pesë ndeshjet e programit. Pra, sugjerimi se nuk ka BTTS ka të ngjarë të jetë i dobishëm në lojë.

Meqenëse të dyja skuadrat kanë të njëjtat shanse, shansi i dyfishtë që favorizon të dyja palët ka të ngjarë të jetë basti më i mirë për lojtarët. Për më tepër, asnjë nga ndeshjet e tij h2h nuk përfundoi në barazim.