💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Data: E diel, 11 tetor 2024
Fillon në orën 19:45 MB / 20:45 CET
Vendi: Stadiumi Fadil Vokrri.

Dardanët, së bashku me Moldavinë, janë skuadrat më të këqija në grup dhe është e dobishme që dy skuadrat e tjera të marrin pikë të lehta.

Jo befasisht, njerëzit e Bernard Challandes nuk kanë fituar ende një ndeshje në kompeticion dhe janë gjithashtu në fund të tabelës me vetëm një pikë të siguruar deri më tani.

Ata gjithashtu renditen vazhdimisht relativisht larg nga 100 më të mirat e renditjes FIF A, ndërsa bashkëmoshatarët e tyre të ditës zakonisht janë në 60-shen e parë.

Për më tepër, forma e fundit tregon gjithashtu se dardanët janë në një ecuri të tmerrshme paraqitjesh, ndërsa njerëzit e Matjaz Kekut kanë shënuar rezultate mbresëlënëse kohët e fundit.

Ndoshta presim që Sllovenia të jetë skuadra më e mirë në fushë këtë fundjavë.

Megjithatë, ata kanë pasur vështirësi në rrugë gjatë muajve të fundit, ndërsa njerëzit e Challandes i kanë shfrytëzuar mirë ndeshjet e tyre në shtëpi.

Si i tillë, kuptoni se për djemtë e Kekut do të ishte e vështirë të ruanin portën e pastër këtë të dielë.

Kosovë x Slloveni: përballje direkte (h2h)

• Ky është takimi i parë zyrtar mes dy skuadrave.

Kosova vs Slloveni: Parashikimi

Dardanët humbën 1-2 në shtëpi në ditën e fundit, ndaj Greqisë. Mysafirët kishin marrë kontrollin e lojës që në fillim me një gol në të dytinDakota e Veriut minutë, dhe ata e përmirësojnë epërsinë e tyre me një tjetër gol në fillim të pjesës së dytë.

Skuadra vendase ktheu një gol të vonuar, por ishte tepër vonë.

Ndërkohë, të rinjtë e Bojan Jokiqit kanë shënuar fitore 4-0 në shtëpi ndaj San Marinos. Rezultati ishte i garantuar para pjesës së parë, me vendasit që shënuan tre gola pa përgjigje.

Ata kanë fituar gjashtë nga dhjetë ndeshjet e tyre të mëparshme në përgjithësi dhe janë të pamposhtur në 12 nga 16 ndeshjet e tyre të fundit. Ata gjithashtu renditen shumë më lart se homologët e tyre.

Nga ana tjetër, Amir Rrahmani dhe djemtë e tij për momentin janë në një seri prej pesë ndeshjesh pa fitore dhe nga ato katër kanë qenë humbje. Ata gjithashtu nuk kanë fituar në Ligën e Kombeve deri më tani.

Sllovenia pritet të dominojë ngjarjet këtë fundjavë në stadiumin Fadil Vokrri.

Megjithatë, kuptoni se ata ishin pa fitore në 17 nga 20 udhëtimet e tyre të mëparshme, ndërsa kundërshtarët e tyre ishin të pamposhtur në 11 nga 13 ndeshjet e tyre të mëparshme në shtëpi.

Për më tepër, dardanët janë të dëshpëruar tani, pasi një humbje më shumë do t'i dënonte ata në rënie.

Me këto vëzhgime, pritet të shënohen gola nga të dyja skuadrat në këtë xhiro.

Kosova vs Slloveni: Këshilla bastesh

• Sllovenia do të fitojë të dyja pjesët @ 1,70 (7/10)