💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Superliga turke
Data: E shtunë, 8 shkurt 2024
Fillimi në orën 12:00 me kohën e Mbretërisë së Bashkuar
Vendndodhja: Konya Buyuksehir Belediye Stadyumu, Konya

Pas aksionit të mesjavës në Kupën e Brendshme, Super Liga e Turqisë rifillon këtë fundjavë me xhiron e 21-të. Aksioni nis me një përplasje mes dy të fundit të tabelës, Konyaspor dhe Denizlispor.

Të dy kanë humbur shumë pikë në pesë ndeshjet e fundit të divizionit dhe janë afruar rrezikshëm me treshen e fundit. Futbollistët po favorizojnë paksa fitoren e nikoqirëve, por Denizli ka qenë një arrë e vështirë në një numër ndeshjesh të mëparshme.

Nga pikëpamja e basteve, është interesante të përmendet se të paktën një gol është shënuar në pjesën e parë të nëntë ndeshjeve të fundit të Denizlit.

Pjesa dërrmuese e tyre u shënuan në pjesën e kundërshtarit, pasi Denizli nuk ka fituar asnjë nga pesë ndeshjet e fundit të Super Ligës.

Për momentin janë në vendin e 12-të me 23 pikë, çka do të thotë se ëndrra e Europa League ka përfunduar.

Pavarësisht humbjes bindëse 3-0 në shtëpi nga Galatasaray, tifozët e Konias ndoshta janë të kënaqur me rezultatet e muajit të kaluar. Skuadra arriti të mposhtë Ankaragucu dhe t'i rrëmbejë një pikë Antalyaspor.

Konyaspor vs Denizlispor: kokë më kokë

Në të kaluarën janë zhvilluar 39 duele mes këtyre dy skuadrave. Rezultatet janë shumë të ngushta, 15-14 në favor të Konias.

Pesë nga shtatë ndeshjet e fundit kanë përfunduar me më pak se dy gola. Konya doli fitimtar në pjesën e parë të sezonit duke e fituar ndeshjen 1-0.

Konyaspor vs Denizlispor: Parashikimi

Të dyja skuadrat janë të mbërthyer në fund të tabelës, por me pak shanse për të rënë. Besojmë se të dy do të ishin të kënaqur me një barazim këtu.

Përveç një ndeshjeje pa fitore, ne presim edhe një numër të ulët golash, kështu që opsioni Under 2,5 FT do të funksionojë mirë.

Konyaspor vs Denizlispor: këshilla bastesh