💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Suedi – Allsvenskan
Data: E hënë, 14 shtator 2024
Fillon në orën 18:00 MB / 19:00 CET
Vendndodhja: Arena Guldfageln (Kalmar).

Përgatituni për atë që do të jetë një lojë me rezultate të larta, ku të dyja skuadrat ka të ngjarë të përfundojnë të gjejnë rrjetën në nëntëdhjetë minuta në Guldfageln Arena.

Kur Kalmar pret një nga pesë skuadrat më të mira në Allsvenskan sezonin e kaluar, ata me siguri do të shpresojnë se rezultatet nuk do të shkojnë në favorin e tyre. Por siç sugjeron historia e tij h2h, hosti nuk ka gjasa të tërhiqet pa një luftë.

Ecuria e Kalmarit prej pesë ndeshjesh pa fitore tani përfundon me një barazim 1-1 larg Helsingborg herën e fundit. Dhe ardhja në shtëpi pas dy udhëtimeve radhazi do të jetë një ngushëllim për Nanne Bergstrand. Ndërkohë, Norrkoping viziton pjesën e pasme të një barazimi 2-2 në shtëpi kundër Ostersunds.

Kalmar vs Norrkoping kokë më kokë (h2h)

• Vizitori është i pamposhtur për dymbëdhjetë ndeshje.
  • Ndeshja e mëparshme solli një fitore 2-1 në shtëpi për Pekinin.
  • Në katër nga pesë ndeshjet e fundit të dyja skuadrat kanë shënuar gola.
  • Vetëm një nga pesë takimet e fundit përfundoi në barazim.
  • Pritësi nuk ka fituar në shtëpi për pesë ndeshje.

Parashikimi Kalmar vs Norrkoping

Siç u përmend në deklaratën hapëse, ndeshja premton një aferë me rezultate të larta me një BTTS të mundshme në nëntëdhjetë minuta. Arsyeja pse ne i mbështesim këto statistika në këtë lojë është kryesisht për shkak të historisë së h2h midis palëve.

Në ndeshjet e tyre h2h, katër nga pesë ndeshjet e fundit kanë parë që të dyja skuadrat të shënojnë. Së bashku me këtë, tre nga pesë ndeshjet e tyre të fundit kanë prodhuar 2,5+ gola në kohën e plotë. Me këto karakteristika, ndeshja e radhës ndoshta do të ketë të njëjtat rezultate edhe në Kalmar.

Kalmar është një ekip që nuk ka fituar për katër ndeshje h2h në shtëpi. Përveç kësaj, Pekini është 14 pikë përpara ekipit vendas në renditjen e këtij sezoni. Pra, një bast pa barazim në Norrkoping ka të ngjarë të sjellë fitime të mira.